Mustafapaşa mahallesi, mahalle kültürünü yaşatacakmış…!

Kurum, Dünyaca ünlü bir mimar tarafından tasarlanan Mustafapaşa mahallesindeki yapılaşma, mahalle kültürünü yaşatacağı o eski Elazığ yeniden ihya edeceğimiz bir proje olduğunu söyledi

Mustafapaşa mahallesi, mahalle kültürünü yaşatacakmış…!
02 Mayıs 2021 - 22:16 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 12:25
Geçtiğimiz günlerde İlimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum incelemelerde bulunmuştu. İlimizde yayın yapan Tv’lerin ortak canlı yayınına katılan Bakan Kurum çalışmalarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mustafapaşa mahallesindeki konutlarla ilgili açıklamalarda bulunan Kurum, Dünyaca ünlü bir mimar tarafından tasarlandığını, mahalle kültürünü yaşatacağı o eski Elazığ yeniden ihya edeceğimiz bir projeyi yine yürüttüklerini söyledi.
Kurum; “Mustafapaşa mahallesi bittiğinde yerinde yaptığımız için zor bir dönüşüm. Bittiğinde Mustafapaşa mahallesindeki kardeşlerimiz görecek çok örnek bir dönüşüm olacak. Şehrin içerisinde elle göstereceğiniz bu projeyi hakikaten bu büyüklükte toplamda bin beş yüz konut Rüstempaşa’yıda saydığınıza 2300 konut bir proje gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü bizim çok fazla çalıştığımız mimar arkadaşımız tasarladı. O tasarın doğrultusunda sürekliliği olan mahalle kültürünü yaşatacağımız o eski Elazığ yeniden ihya edeceğimiz bir projeyi yine yürütüyoruz. Avlusu ile mimarisi ile kullanılan malzemelerin hepsi birinci sınıftır. Bittiği zaman Türkiye’de örnek gösterilecek bir dönüşüm projesi olacaktır. Biraz sabırlı olalım. Bittiği zaman herkes mutlu olacak” dedi.  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum