Ödül yerine cezalandırıldı

Elazığ Valiliği iki skandala imza attı.  Valilik, elaziginsesi.com haber sitesinde yer alan haberi yalanlama çalışırken kamuoyu açıklaması ile kendi kendisini yalanlarken, ziyaretçileri mağdur etmeyerek misafirperverliğini gösteren köylüye 571 Tl ceza kesti

Ödül yerine cezalandırıldı
09 Eylül 2021 - 01:20 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 09:44
Elazığ Valiliği iki skandala imza attı. Valilik, elaziginsesi.com haber sitesinde yer alan haberi yalanlama çalışırken kamuoyu açıklaması ile kendi kendisini yalanladı.

Elazığ Valiliği yaptığı yazılı açıklamasında elaziginsesi.com haber sitesinde Baskil ilçesine sınırları içerisinde bulunan Saklıkapı ve Karaleyler kanyonlarını traktör römorku üzerinde gezmeye çalışan fotoğrafların Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiine ait olduğunu açıkladı.

Ancak valiliği açıklaması sonrası sosyal medyada fotoğrafların Baskil İlçesi Akuşağı köyü Aşağıgeçit mezrasına ait olduğu vurgulandı.
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’dan tur işletmesinin Baskil ilçesine bağlı Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarını gezmek için getirdiği ziyaretçiler teknenin tamir edilmemesi yaz sezonu geçmesine rağmen hazır olmaması nedeni ile traktör römorku ile gezdirilmesi gündeme taşınmış, yaşanan rezalet kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Oluşan tepkileri dindirmek için Elazığ Valiliği bir açıklama yaparak haberde yer alan  fotoğrafların Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiinde olduğu açıklamasını yapmak zorunda kalmıştı.

Ancak açıklama sonrası gerek sosyal medyada gerekse yaptığımız araştırmada fotoğrafların Baskil İlçesi Akuşağı köyü Aşağıgeçit mezrasına ait olduğu fotoğrafları çeken vatandaşlar tarafından da kamuoyu ile paylaşılarak Elazığ Valiliğinin bu haberi düzeltmesi istendiği görüldü

Valiliğin gücü vatandaşa yetti

Haberin kamuoyunda gündeme gelmesinden sonra telaşa kapılan Elazığ Valiliği tepkileri dindirmek, gerçekleri örtmek, Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarının turizme kazandırılmasına yönelik başarısızlığının faturasını kendinde görmek yerine ziyaretçilerin mağdur olmaması için misafirperverliği gösteren köylü vatandaşa kesti.

Görüntülerin Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiinde olduğu açıklayan Elazığ Valiliği ne hikmetse cezayı Baskil ilçesine bağlı Akuşağı köyünde oturan Mustafa Genç’e fatura etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Elazığ Valiliğin yapamadığı turizm elçiliğini üstlenen ziyaretçileri tekne olmadığı için traktör römorku ile gezdirmeye çalışana köylüye ödül yerine 571 Tl iki ayrı ceza keserek büyüklüğünü gösterdiği görüldü.

Hiçbir suçu olmayan sadece ziyaretçiler mağdur olmaması için misafirperverliğini ve  turizm elçiliği yapan köylüye ödül yerine ceza kesilmesi pes dedirtti   


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum