"Okullarımızdan elini çek"

Fırat Üniversitesine ait hampınar mevkiinde onlarca alanı varken ayrıca Harput Devlet Hastanesi boş halde dururken 5 mahalleye eğitim hizmeti veren Atatürk Anadolu lisesi ile Elazığ İlk Öğretim okulunun diş hastanesi yapılması için Fırat Üniversitesine devir edilmeye çalışılması tepkileri çığ gibi büyümesine neden olurken, velileri Rektör Prof.Dr. Göktaş'tan okullarında elini çekmesini istediler

"Okullarımızdan elini çek"
13 Aralık 2020 - 13:02 - Güncelleme: 17 Aralık 2020 - 19:34

Fırat Üniversitesine ait hampınar mevkiinde onlarca alanı varken ayrıca Harput Devlet Hastanesi boş halde dururken 5 mahalleye eğitim hizmeti veren Atatürk Anadolu lisesi ile Elazığ İlk Öğretim okulunun diş hastanesi yapılması için Fırat Üniversitesine devir edilmeye çalışılması tepki toplamaya başladı. Depremde Okulların yerinde yapılması için İç İşleri Bakanı Soylu’nun Vali ve Milli Eğitim Müdürüne okulun yerinde yapılması karar verdiğini Arsanın Milli Eğitim Müdürlüğüne devir edilmesini tapusunun alınarak okulumuzun hayır sever İbrahim Taşel tarafından üstlenerek 32 derslik okul yapılmasına karar verilmesine rağmen okulların 2 km uzaklıkta bir alanda yapılaması kararın arkasından kimin olduğunu merak edilirken okulların taşınmasında rant devşirme iddiaları da kamuoyunda gündeme bomba düştü. Üniversite Mahallesi Muhtarı Fuat Çelik ile birlikte Atatürk Lisesi ve Elazığ Orta Okulu Aile Birliği Başkanları elaziginsesi.com haber sitesine yaptıkları açıklamalarda beş mahalleye hizmet veren okulların kaldırılmasının yanlış olacağını belirtmiş karar infial yaratmıştı. Fırat Üniversitesine ait hampınar mevkiine arazisi bulunduğunu, Harput Devlet Hastanesinin boş olmasına rağmen Fırat Üniversitesinin ısrarla iki okula göz dikmesinin mantığını anlayamadıklarını dile getirdiler.
Haberin gündeme gelmesi ile birlikte sosyal medyada büyük tepkilere neden okulların taşınması ailelerin Rektör Göktaş’tan elinin çekilmesi yönünde talepler çığ gibi artarken, okulların taşınması konusunda Valiliğinde taşınmaya sıcak bakması iddiaları manidar bulundu.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum