On altı sporcu özel okullu oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığıyla Özel Öğretim Derneği arasında yapılan protokol ile milli sporcularımızın ortaokul, lise ve üniversitede yüzde 100 tam burslu okumasıyla ilgili protokol imzalandı

On altı sporcu özel okullu oldu
06 Ocak 2022 - 16:17 - Güncelleme: 06 Ocak 2022 - 16:24
Gençlik ve Spor Bakanlığıyla Özel Öğretim Derneği arasında yapılan protokol ile milli sporcularımızın ortaokul, lise ve üniversitede yüzde 100 tam burslu okumasıyla ilgili protokol imzalandı. Bu protokol kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ÖZDER arasında yapılan görüşmelerde illere çeşitli kontenjanlar verilmiştir. İlimizde ÖZDER’e bağlı okullara dört ortaokul dört lise olmak üzere toplamda sekiz adet kontenjan verilmişti. 

 İl Müdürü Abdulsamet Eren,’’ Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürülüğünün ortaklaşa çalışmalarında daha önce Özel Okullarımız ile toplantı yapıp, Sekiz kontenjanın arttırılması hususunda talebimizi iletmiştik ve olumlu karşılanmıştı. 

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Onaltı sporcumuz, İlimiz Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Özel Elazığ OSB Bilim Teknik ve İnovasyon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Tam burslu olarak öğrenim görecekler. Ziyaret ettiğimiz okulumuzda Protokol Anlaşmamızı gerçekleştirdik. Bu çok önemli bir proje çünkü Ülkemizi ve İlimizi başarıyla temsil eden bu gençlerimizin sporcu olarak temsil etme noktasında olduktan sonra özel okullarda eğitim alması gelişimlerine ayrıca bir katkı sunacaktır. Tabi öğrencilerimizin Milli Sporcu olmasında emekleri olan Kulüp Yöneticimiz İsmail Bayraktar hocamıza ve Okul Müdürümüz Hakan Kamaç hocamıza şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum ‘’ dedi.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum