Or'dan, "Siyasilere destek neden vermediniz?" sorusu…

İYİ Parti İl Başkanı Or, takımın maddi sorunlarını çözüme kavuşturmayan siyasilerimiz bu takımın 3. ligde oluşundan mutlular mı acaba? Neden hiçbir şekilde kamuoyuna açıklama yapılmıyor? Neden Yaşanan sorunların perde arkası anlatılmıyor? dedi

Or'dan, "Siyasilere destek neden vermediniz?" sorusu…
04 Mayıs 2021 - 18:02 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 13:21

TFF’nu Misli.com ikinci lig kırmızı grupta üçüncü lige düşen TY Elazığspor’da ortalık toz duman. Pendik spor karşılaşmasında takımı Başkan Şahin Şerifoğlu düşürdü ifadesi sonucu sosyal medyada Başkan Selçuk Öztürk’ün istifası istenirken Başkan Öztürk’ün nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor. TY Elazığspor’un durumu siyasi partilerinde gündeminde yerini aldı.  İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, Şehrimizin 1967 yılında kurulan güzide takımı Elazığ sporumuzun  26 yıl sonra 3.lige düşmesini bir siyasi parti olarak üzüntüyle karşıladıklarını, bu talihsiz sonucu, hemşehrilerimiz ve takımımıza gönül veren taraftarlarımız ile bizler hak etmediklerini belirtti.  

Or, açıklamasında;  “O akşam küme düşmesinin netleşmesinin ardından tesislerin önüne bırakılan tabut ise dikkatlerden kaçmayan bir mesajdır.  Küme düşen takımımızın  şube sorumlusu Zafer Yetiş’in açıklamasında ise; ‘’Biz sadece sahada puan kaybetmedik, masa başında da kaybettik. Ekonomik problemleri kulüp olarak aşamadık’’ cümleleri camiamıza verilen açık bir mesaj” olduğunu söyledi.


Bu şehrin takımına sahip çıkacağını söyleyen dönemin Başbakanı Sn. Binali Yıldırımdan tutunda gücü ve iktidarı elinde tutan hükümetimizin siyasetçilerine kadar neden acaba takımımıza gerekli destekleri  sağlamadı merak ediyoruz?   Diye soran Or, Yine merak ediyoruz;  şehrimizin vekilleri verdikleri destek sözünü niçin hayata geçirmediler? Bu konuda CHP Milletvekilimiz Gürsel Erol’un takımımızla ilgili çabasını kamuoyu bilmektedir ve halkımız bunu da takdirle karşılamıştır. Vekilimiz uzunca bir süre maaşının yarısını takımımıza destek olmak amacıyla vermiştir. Taraftar desteği yeterli gelmeyen takımın maddi sorunlarını çözüme kavuşturmayan siyasilerimiz bu takımın 3. ligde oluşundan mutlular mı acaba? Neden hiçbir şekilde kamuoyuna açıklama yapılmıyor? Neden Yaşanan sorunların perde arkası anlatılmıyor? Neden basınımızın güzide temsilcileri yaşanan problemleri gazete ve yayın organlarına taşımıyorlar? Maddi açmazda olmasına rağmen takımlarında mücadeleyi son dakikaya kadar sahada devam ettiren takımımızın futbolcuları şehrimizin yetiştirdiği Elazığ’lı gençlerimizdir. Bu çocuklarımız ellerinden gelenin en iyisini yapmıştır” dedi. 

Or, Milletvekillerimiz madem iktidar partisinin vekilleridir,  neden bu takımı sahipsiz bırakmışlardır? İşte tüm bu muammalar ve cevapsız kalan sorular ışığında  zamanında  bu desteği vereceğini  açıklayan vekillerimize bir kez daha soralım; Neden bu destekten vazgeçmişlerdir, bunu Elazığ spor taraftarlarına açıklamaları gerekmektedir. Madem parasal açıdan borçlar içinde yüzen bir takımdan söz ediyoruz, madem transfer tahtası bile borçlar yüzünden açılamıyor ve ödenmesi gereken meblağlar futbolcularımıza ödenemiyor, neden bu takımı yönetemeyen insanlara bu takım teslim edildi?  Bir siyasi parti olan biz İYİ Parti  İl teşkilatı olarak diyoruz ki; tek temennimiz bundan sonra takımımız  işin ehli insanlara teslim edilir  ve düştüğü bu zor durumdan iyi  ve güçlü bir yönetim anlayışı  ile sağlam  kadrolarla  ve siyasetçilerimiz ile  iş insanlarımızı da  desteğini alarak hak ettiği yere çıkarılmasıdır” temennisinde bulundu


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum