Polat'tan; "Vatandaşlara kurallara uyun çağrısı"

limizde artan vaka sayıları sonrası Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Cahit Polat, hastaelerde pandemi yatak doluluk oranlarının %54 civarında olduğunu söyledi.

Polat'tan; "Vatandaşlara kurallara uyun çağrısı"
30 Temmuz 2021 - 17:07 - Güncelleme: 31 Temmuz 2021 - 08:35
İlimizde artan vaka sayıları sonrası Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Cahit Polat, hastaelerde pandemi yatak doluluk oranlarının %54 civarında olduğunu söyledi. Panikleyecek ve korkulacak bir durumun olmadığını ifade eden Polat; ”Vatandaşımız rehavete kapılmasın.
Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüs vaka sayılarında artış meydana geldi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, Elazığ'da 10-16 Temmuz tarihleri arasında vaka sayısı 58,43 olurken, açıklanan güncel rakamlar doğrultusunda 17 - 23 Temmuz tarihleri arasındaki vaka sayısı 100 bin kişide 102,48 oldu. Kurallara uyulması ve aşı olunması konusunda vatandaşları uyaran İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, vaka sayılarındaki artışta çok kötü durumda olmadıklarını ve vatandaşların aşılarını yaptırması gerektiğini belirtti.
İlimizin çok kötü ve korkulacak bir düzeyde olmadığını vurgulayan Polat, Hastane konusunda pandemi yatak doluluk oranımız yüzde 40 civarlarında pandemi yoğun bakım doluluk oranlarımız da yüzde 54 civarlarında. Yani panikleyecek ve korkulacak bir durumumuz yok. Vatandaşımız rehavete kapılmasın. Bir artış başladı, biz dikkat etmezsek aşılarımızı yaptırmazsak bu oranlar yükselebilir ve ölüm oranları tekrardan artabilir” şeklinde konuştu.

Birinci doz aşıda Elazığ olarak yüzde 54,2 oranında aşı yapıldığını aktaran Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Cahit Polat, "Şu an kırmızı renkteyiz. Bugün inşallah turuncuya geçeceğiz. Ama bizim amacımız mavi renge çıkmak. Elazığ olarak bu orandayız. Aşılamada merkez yüzde 56, Alacakaya yüzde 56, Arıcak'ta yüzde 40, Baskil'de yüzde 52, Karakoçan'da yüzde 46, Kovancılar'da yüzde 38, Maden'de yüzde 58, Palu'da yüzde 40, Sivrice'de ise yüzde 58 noktasındayız" diyerek sözlerini tamamladı


  KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum