Programlara dışardan müdahale edilmesi işleri aksatır

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçe görüşmelerinin devam ettiği kasım ayı il genel meclisi toplantısına katıldı. Vali Toraman meclis üyelerine yaptığı konuşmada bazı önerilerde bulundu. Beklentilerini dile getirdi

Programlara dışardan müdahale edilmesi işleri aksatır
06 Kasım 2021 - 23:46 - Güncelleme: 07 Kasım 2021 - 22:39
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçe görüşmelerinin devam ettiği kasım ayı il genel meclisi toplantısına katıldı.
Vali Toraman meclis üyelerine yaptığı konuşmada bazı önerilerde bulundu. Beklentilerini dile getirdi. Vali Toramanın en dikkat çeken açıklaması ise İl Genel Meclis üyelerinin toplantılarda çok sıklıkla dile getirdikleri hazırlanan programların dışardan müdahalelerle sekteye uğraması ve yıl içerisinde gerçekleşmemesi yönünde şikayetlerinin önüne geçmek için meclis üyelerini uyarıda bulunarak dışardan 2022 yılında hazırlanacak programlara müdahale etmemelerini istedi.

Kuruma güvenmek gerek
Vali Toraman konuşmasında Meclis üyelerinin vatandaş, muhtar ve kendilerine gelen şikayetleri mecliste dillendirdikleri veya Genel sekretere ilettiklerini ifade ederek;  “Aslında önemli bir görev icra ediyorsunuz. Burada şu ayırımı da yaparsak daha verimli, hızlı daha etkin bir hizmet üretilir diye düşünüyorum. O da şu özel idarenin işi biliyorsunuz. Organları var. Başkanlığımız var. Meclisimiz var. Encümenimiz var. Birde idaremiz var. Genel sekreterlik var. Bütün bu meclisimiz ve encümenimiz karar organı. Encümenimiz biraz yürütme organı olarak görülüyor ama esas işi yapan genel sekreterlik. Buradan çıkan kararları buradan yapılan bütçeyi burada yapılan yatırım programını hayata geçirecek olan onu takibini, projesini, uygulamasını yapacak olan idare. Dolayısıyla genel sekreterlik bu işini verimli yapabilmesi önemli. bunun içinde meclisimiz tabi iki müzakere edecek tartışacak konuşacak. Bir karara varacak. Uygulama safhasına geçilecek. Uygulamayı da Genel sekreterlik mevcut personeli ile araç gereci ile yapacak.

Dışardan müdahale programları aksatır
Meclis üyelerine ricamız şu. Yıl içerisinde idarenin iş ve işleyişine ne kadar az müdahil olursa benim kanaatim verimlilik o kadar yüksek olur diye konuşan Vali Toraman; “Burada esas emek bence meclis üyelerimizin harcayacağı emek şu kasım ayı toplantısı. Bu toplantı çok kıymetli bütün mesainizi, emeğinizi, dikkatinizi  Kasım ayı toplantılarında sarf edebilirsek buradan çıkacak bütçe uygulanmaya geçecek. Uygulama safhasında da genel sekreterlik bunu uygulayacak. O alanı biraz genel sekreterliğe güvenmek lazım. idarenin iş ve işleyişine güvenmek, takip etmek lazım. kurumdaki arkadaşlarımız tecrübeleri ile en iyi şekilde en kısa sürede işlerini yapmak için gayret gösterecekler. Bu programların yapımında dışardan ne kadar çok müdahale olursa işler sekteye uğrar, işler uzar. Dolayısıyla programlar sarkar. Programların hayata geçirilmesinde sıkıntı olabileceğini düşünüyorum” dedi 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum