Reklamın iyisi kötüsü olmaz

Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde bayan vatandaşa “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” şeklindeki cümlesi toplumun her kesiminden büyük tepki aldı. Bu tepki Tik tok, twitter, facebook gibi sosyal medyada piar yaptı

Reklamın iyisi kötüsü olmaz
29 Nisan 2022 - 21:41 - Güncelleme: 29 Nisan 2022 - 22:27
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde bayan vatandaşa “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” şeklindeki cümlesi toplumun her kesiminden büyük tepki aldı. Başkan Şerifoğulların konuşması ulusal ve sosyal medyada büyük dikkat çekti

NELER YAŞANDI
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ ziyareti kapsamında Mustafapaşa Mahallesinide ziyaret etti.Bakanı bekleyen vatandaşlar problemlerini bir yandan bakan Kurum’a bir yandan da belediye başkanı Şerifoğulları’na anlatmaya çalıştılar.

TEPKİLERİ İLK KEZ BİZ DUYURDUK
Zaman,zaman sert sert tartışmaların yaşandığı ziyaret esnasında Mustafapaşa Mahallesi’nde Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na vatandaşların tepkilerini yayınlayan ilk medya kuruluşu Elazığ SONSÖZ Gazetesi gündeme getirdi.  

GÖRÜNTÜLER ÜLKE GÜNDEMİNE OTURDU
Bakan Kurumun ziyareti sırasında çekilen görüntülerin ulusal haber sitelerinde yayınlanması üzerine ülke gündemi bir anda duşakabin üzerine yoğunlaştı. Sosyal medya hesaplarında binlerce paylaşım ve yorum yapıldı.

BAŞKA MAHALLEYE TOPU ATMAK
Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak ise dün yaptığı açıklamada belediye başkanına tepki gösterenlerin kendi mahallerinden değil başka mahallelerden geldiğini ve olayın provake olduğunu ifade etti.

MAHALLELİ MUHTARA KIRGIN
Mahalle sakinleri Mustafapaşa Mahallesi Muhtarının bu açıklamasına tepki göstererek muhtarın açıklamaları mahalle sakinlerini derinden üzmüştür, bizim mahalle sakinlerimize sahip çıkmaması yanlış olmuştur değerlendirmesinde bulundular.

SOSYAL MEDYA KARIŞTI
Sosyal medya üzerinde bir kısım kullanıcılar Şahin Şerifoğulları’na tepkilerini gösterirken bir kısım kullanıcılar ise Şerifoğulları ile çektirdikleri fotoğrafları yayınlayarak Şerifoğulları’nın haklı olduğunu ve destek verdiklerini paylaştılar.

DUŞAKABİN’DE KALMAK
Depremzede vatandaşların tepkileri karşısında toplum tarafından tepki gösterilen sözleri ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın özür dilemesi beklenirken daha önce yaşananlar gibi yeni bir algı operasyonundan medet umması kamuoyunda yeni bir tartışmanın yaşanmasına neden oldu.

AK PARTİ ÇEVRELERİ RAHATSIZ
Duşakabin tartışmaları hem şehrin hem de seçmenin hafızasında kalıcı bir yer edinirken Belediye Başkanının her zaman olduğu gibi topu taca atıp algı yönetim süreciyle konuyu geçiştirmeye çalışması Ak Parti çevrelerinde de rahatsızlıklar oluşturdu.
Ak Partili Ejder Açıkkapı’nın “Mensubu olduğumuz siyasi hareket ve siyasi anlayışımız memleketimin güzel insanları; amcalarımızın, teyzelerimizin ve mangal yürekli genç kardeşlerimizin sitemlerimi de, taleplerini de, beklentilerini dinler, çözüm odaklı çalışır”.sözleri kamuoyu tarafından manidar bulundu.
Ak Parti’ye yakın kaynaklar ise; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Elazığ’a tarihi hizmetler yapılmasına rağmen yerel siyasetçilerin vatandaşlar ile girdiği polemik ve tartışmalar yüzünden bu kadar hizmet bir duşakabin tartışmasına kurban edildi şeklinde değerlendirmelerde bulundular.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum