"Rüyadaki Vuslat" şiir kitabı yayınlandı

Muğla'da bir kamu kurumunda görev yapan Elazığ'lı şair Zekeriya İlhan'ın kaleme aldığı 'Rüyadaki Vuslat' adlı kitap okuyucuyla buluşturdu.

"Rüyadaki Vuslat" şiir kitabı yayınlandı
10 Ocak 2021 - 18:00 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 19:36
Elazığ’lı şair Zekeriya İlhanilk şiir kitabını yayınladı. Muğla'da bir kamu kurumunda görev yapan hemşerimiz Zekeriya İlhan'ın kendini bildi bileli sevda şiirleri yazdığını ancak şiirlerini kendi mahremi olarak düşündüğünden yayınlamak istemediğini belirtti. Ancak ilerleyen zamanlarda birkaç şair ile sohbetlerinden sonra ikna olarak şiirlerinin bir kısmını yayınlamaya karar verir. 120 şiiri içerisinden bir eleme yaparak “Rüyadaki Vuslat” şiir kitabını çıkarmaya karar verir. Şair hayalini kurduğu ve her şiirinin bir anısının bulunduğu 'Rüyadaki Vuslat' adlı kitabı böylelikle okuyucuyla buluşur.
Şair Zekeriya İlhann “Rüyadaki Vuslat” kitabının sunuş kısmında ise şiirlerinde okurlarınİnsan yüreğinde neyin, kimin hasretini taşırsa; yüreğinde taşıdığı hasreti bir nefes kadar yakınında olsa bile onu özlemle, özlemekle yaşar. Tanrının insana lütfu olan aşk girdiği gönül sahibinin kimisini kamil, kimisini alim, kimisini de mecnun eyler.

            Bu nedenledir ki insanların yüreğinde ki hasreti ( her ne veya kim ise ) ulaşılmaz uzaklıkların ardında da olsa, kendisinin olmasa da onu sınırsızca doyumsuzca sever, bıkmadan usanmadan onu düşünür. Bir anının dahi onsuz geçmesine tahammülü olmaz, tahammül edemez.

            Aslında canlı cansız her şey aşk üzerine yaşar. Hangi bitki kendini güneşe doğru aşkla çekip uzatmaz ki. Kardelen çiçeği en soğuk mevsimde güneşle bir anlık vuslatı için karları yarıp bir kaç saatliğine de olsa, kelebeğin ömründen daha kısa bir sure için dahi açmıyor ki. Hangi nehir başını taşlara vura vura denize ulaşmıyor ki. İşte bu aşktır, sevdadır, tutkudur. İnsanlarda aşk gönle düştümü dile dökülür, roman olur, şiir olur şarkı olur. Vatan hasretin çeken vatan şiiri, sılasını özleyen sıla şiiri sevdiklerini özleyenler sevda şiirleri ile kalbindekilerini ilan eder, onu yaşar ve kalbinde onu yaşatır. Şiir aslında şairin mahremidir, özelidir, duasıdır, muradıdır. Yaşadığı hayatın ta kendisidir. Okuduğumuz her bir şiirde Şairin hasretini görürüz ve şairi şiiriyle tanımış oluruz. Şiir bir haykırıştır, Hiçbir şairin bu duygularını kendisinde gizleme hakkı olmadığını düşünerek bende âcizane bu şiirlerimi okurları paylaştım” diyor   


Zekeriya İlhan Kimdir;

Elazığ ili Maden İlçesi Çitli köyünde 1969 yılında doğdu, Maden Lisesinde okudu, İşletme Fakültesi Mezunu, Hala Devlet Memuru olarak görev yapmaktadır. Şair, 120 şiiri içerisinden bir eleme yaparak Rüyadaki Vuslat şiir kitabını çıkarır.  


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ferda kedkinkilic
  6 ay önce
  son sayfasına kadar okudum.benim gibi okumayı seven herkese tavsiye ederim. kitapligimin en güzel köşesinde yerini aldı.bos zamanlarımda tekrar okuyacağım harika bir emek... Eline emeğine sağlık abicim
 • Zekeriya İlhan
  6 ay önce
  Şiir sevginizdir kitabı güzelleştiren, sizler kitabı en güzel köşeye koyarken kalbinizdeki saygıyı sevgiyi bizim gibi acizane şairler nereye koyacağımızı hep düşünmüşüzdür. İyiki varsınız şiir ruhlu güzel insanlar
 • Yunusbenzer
  6 ay önce
  Rabbim başarılarını daim kılsın selam olsun
 • Zekeriya İlhan
  6 ay önce
  Yunus bey güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim umarım beğenerek zevkle okursunuz