Reklam
Reklam

Saadet Partisinde görev değişimi yaşandı

Saadet Partisinde görev değişi yaşandı. Yıllarca İl Başkanlığını yürüten Hacıbekiroğulları'nın yerine Akın geldi

Saadet Partisinde görev değişimi yaşandı
15 Eylül 2020 - 21:46 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 13:34

 Saadet Patisinde görev değişimi yaşandı.Yıllardır İl Başkanlığını yürüten İbrahim Hacıbekiroğullarının yerine Abdullah Akın görevlendirildi. 1983 yılında Elazığ’da doğan Akın  İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Elektronik Ana Bilim dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı. 2010 yılında Türkiye’nin ilk LED ampul üretim tesisini Elazığ’da kurdu ve bu sayede Yılın Mucidi Ödülü, Yılın İnovatif Yatırımı Ödülü, Yılın Sosyal Girişimcisi Ödülüne layık görüldü. 2018 yılında Türkiye’nin ilk milli ve yerli silah fenerini üretip Deniz Kuvvetlerinin kullanımına sundu ve NATO onay kodu aldı. Savunma, Harp ve Elektronik sanayiine yönelik milli menfaatlere yönelik çeşitli çalışmalara imza attı. 
25 yılı aşkın süre Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretim, Merkez İlçe Teşkilatında görev yürütüp ve Üniversite Teşkilatı başkanlığı icra etti.14 yıl MÜSİAD işadamları derneği üyeliği bulunan Abdullah Akın derneğin çeşitli kademelerinde görev aldı ve halen MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda illimizde faaliyet gösteren Savunma Uzay ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesidir. 
Abdullah AKIN, 14 Eylül 2020 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu tarafından İl başkanı olarak atandı.
 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum