Sivil Havacılık sorunu çözebilecek mi?

İlimizde 15 Ekimde kapanan havaalanından sonra yaşanacak sorunları için Doğru Parti Genel Başkanı Cezmi Orkun Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kanalı ile sorunun çözümü konusunda girişimlerde bulundu

Sivil Havacılık sorunu çözebilecek mi?
18 Ekim 2021 - 17:00 - Güncelleme: 22 Ekim 2021 - 22:35
İlimizde yurtdışı ve yurtiçi uçak seferleri 15 Ekim itibariyle sona ermesinden sonra yaşanan özellikle havaalanlarına ulaşımda sorunlar yaşanmaya başladı.  Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun sorunun yaşanmasına sessiz kalmadı. Orkun, 17 Ekim tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdür V. Prof.Dr. Kemal Yüksek dikkatine sunulmak üzere bir müracaatta bulundu. Orkun müracaatında;  İlimiz Elazığ Hava Meydanı 15.Ekim.2021 ile 28.Kasım.2021 Tarihleri arasında tadilat nedeniyle uçuşlara kapatılmıştır. İlimiz yolcuları seyahatlerini komşu iller D.Bakır ve Malatya Hava Meydanları üzerinden yapmak zorundadır. Ancak işletici THY ve yer hizmetleri kuruluşlarının yolcu taşıma (Ulaşım) hizmetlerini vermemesi nedeniyle ilimiz yolcuları ciddi boyutta mağduriyet yaşamaktadırlar.
Bu mağduriyetin giderilmesi yönünde, THY ve Yer hizmetleri kuruluşlarının ulaşım(gidiş-dönüş) hizmetlerini vermeleri için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Ne olmuştu; İlimizde yurtdışı ve yurtiçi uçak seferleri 15 Ekim itibariyle sona erdi. Havaalanında ikinci pist çalışmaları nedeniyle belirli bir süre uçuşlar gerçekleştirilemeyecek. Elazığ havaalanın kapanması nedeniyle İlimizdeki Havaş firmasının Elazığ’daki yolcuları ya Malatya’ya ya da D.Bakır havaalanına götürmesi mümkün olmadı. Bu nedenle hava ulaşımını kullanan vatandaşlar büyük sıkıntı yaşayacak haberini gündeme getirmiştik..  

Servislerimiz Malatya’ya sokulmuyor


Havaş’ın bu hizmeti veremediğini açıklayan Elazığ TURSAB Başkanı Fazıl Mustafa Öktem elaziginsesi.com haber sitesine yaptığı açıklamada sorunların çözümü için mücadele vermelerine rağmen Malatya’daki siyasi baskıyı kıramadıklarını, Devletin siyasete yenik düştüğü belirtti. Öktem konuşmasını şöyle devam etti. “İlimize havaalanın kapanmasından sonra yolcuların Malatya ilinde taşınması için bir çalışma yaptık. Bir firmamız zararına bile olsa fiyatları açıkladı. Konu ile ilgili olarak Malatya ilinde bir toplantı yapıldı. TURSAB’ı temsilen başkan yardımcımız katılmıştı. Toplantıda Elazığ’dan gelecek araçlara Malatya ilinde girmesinin yasak olduğunu yolcu getiren araçlara ceza ve seyahat belgelerinin iptal edileceğini belirtildi. Bizde konuyu İlimiz Valisine ilettik. Ancak bir sonuç alınamadı. Kısaca Malatya ilinde Devlet, siyasete teslim olmuştur” açıklaması ile tepkilerini dile getirmişti.

Şimdi gözler Sivil Havacılık Genel Müdüründe

Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun’un bu girişiminden sonra gözleri Sivil Havacılık Genel Müdürüne çevrildi. Sorunun çözümü için Genel Müdürlüğü nasıl bir yol izleyecek merak ediliyor 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum