Reklam

Sivrice'de ilçesinde yapılan çift katlı (!) dairelerimiz…

Elaziginsesi.com haber sitesi olarak depremde ağır hasar gören iki il arasında farklı deprem konutların yapıldığını gündeme getirmiştik. Haberimiz bazı kesimleri rahatsız etmiş olacak ki, haberin doğru olmadığı yönünde paylaşımlar sosyal medyada yer aldı. elaziginsesi olarak iki il de arasındaki gerçekleri görmeyenler için yapılan farkı fotoğraflarla bir kez daha yayınlıyoruz

Sivrice'de ilçesinde yapılan çift katlı (!) dairelerimiz…
09 Mart 2021 - 00:02 - Güncelleme: 15 Mart 2021 - 14:00
İlimizde 24 Ocak depremi sonrası Merkez ve ilçelerdeki köylerde ağır hasar gören hak sahiplerine TOKİ tarafından dayatılan evlerin uygun olmadığı 2020 yılı Eylül ayından itibaren dile getirilmeye başlanmıştı. O tarihte İl Genel meclisini ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Metin Bulut'a bu tepkiler iletilmiş, Bulut “Tam bir karar vermedik. İkisini de yapmaya muktediriz. İki farklı konutlarda yapabiliriz. Yaparken temel amacımız ekonomik ve ergonomik olmasıdır. Şimdi genel bir talep toplayacağız. Eğer yüzde 80-90 nı çift katlı diyorlarsa hepsini çift katlı yapacağız. Ama bir %50 si tek katlı yapın deniliyorsa yarısını tek katlı yarısını çift katlı yapabiliriz diye düşünüyorum. Kesinleşmiş bir şey yok” şeklinde umutlu konuşmuştu

Aradan altı ay geçmesine rağmen herhangi bir gelişmenin olmaması nedeniyle Meclis üyeleri tepkilerini daha da artırmış ve meclis Başkanında konuya çözüm bulması için çağrıda bulunulmuştu.

İki gün önce elaziginsesi.com haber sitesi olarak Malatya Doğanyol ilçesinde yapılan binaları neden İlimizde de yapılmadığını sorgulamıştık. Haberimiz bazı kesimleri telaşa düşürmüş olmalı ki haberimizi yalanlama ve asılsız olduğu yönündeki paylaşımlar yapıldığı görülmüştür.

Hatta o kadar ileri gidildi ki, Doğanyol ilçesinde yapılan iki katlı binaların Sivrice ilçesinde de yapıldığı ileri sürüldü.

Elaziginsesi.com haber sitesi olarak Malatya Doğanyol ilçesinde yapılan inşaatların Elazığ Sivrice ilçesinde de yapıldığını iddia edenlere bir kez daha gerçekleri görmeleri için her iki ilçede yapılan farklı konutların görselleri paylaşarak kimlerin gerçekleri saptırdığını kamuoyuna paylaşmak istiyoruz.  


Malatya Doğanyol İlçesinde yapılan çift katlı inşaatlar;
Sivrice İlçemizde halka reva görülen çift katlı(!) inşaatlarımız;

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum