Siyasi ayırım neden yapılıyor

CHP İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresine alınan makinaların açılışına sadece çağrılmamalarına tepki gösterdi.

Siyasi ayırım neden yapılıyor
15 Ocak 2021 - 12:22 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 15:18
CHP İl Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresine alınan makinaların açılışına çağrılmamalarına tepki gösterdi. Okçuoğlu açıklamasında meclisin tüm üyelerinin katkılarıyla alınan araçların açılışınada tüm meclis üyelerinin davet edilmesini beklediklerini vurgulayarak şunları dile getirdi. "09 01 2021 tarihinde İl Özel İdaresinin makina parkını güçlendirmek için meclis üyelerinin tamamının oy birliğiyle almış olduğu 2020 bütçesinden on milyonluk olmak üzere ve yine meclis üyelerinin tamamının oy birliğiyle almış olduğu kararla iller Bankası borçlanmasıyla on milyon olmak üzere toplamda yermi milyonluk bütçeyle Elazığımıza ve on ilçemize daha sağlıklı hizmet verebilmek için böyle bir süreç başlatılmış oldu.Ve şükürler olsun ki özel idaremiz toplamda yirmi sekiz yeni iş makinasını makina parkına kattı. Hal böyle iken bu kararlarda imzası olan bütün il genel meclis üyelerine bilgi verilmeden bir gece yarısı alınan kararla ve 2021 yılının ilk ayının son meclis toplantısında bilgilendirilerek etik olan her il genel meclisi üyesi bir veya iki gün öncesinden aranarak bilgi verilmek suretiyle açılışa davet edilmesidir. Velev ki böyle bir karar aldınız ve açılışa iktidarın milletvekillerini de "devet edildiğini belirten Okçuoğlu;  
Şimdi soruyorum :1.Bu işin organizatörü kim 2.Meclis üyesi olarak neden davet edilmedik.3 .Kurdeleyi kesmek başta 30 il genel meclis üyelerinin hakkı değilmiydi.4.Muhalafet milletvekili de olsa Elazığ’da olduğu halde sn Gürsel Erol neden davet edilmedi.

Sonuç olarak bu kadar önemli ve yıllardan sonra ilk defa alınan bu kararlar maalesef birileri memnun olsun diye organizatörlerin ve organizasyonun kurbanı oldu.Keşke bu kadar Elazığ için önem arz eden bir konuda iktidar muhalefet ayrımı yapılmaksızın el ele birlik beraberlik içinde daha güzel bir hava katılarak yapılmış olsaydı daha güzel olmazmıydı diye tepkisini dile getirdi.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum