Reklam

SON UYARI!

Bu defa bitirdik bitirdik, bitirmedik kalırız. Yarın kafamı bozarlarsa bende çıkar giderim. Alsınlar 45 milyon borcu herkes saz çalar

SON UYARI!
10 Şubat 2020 - 16:45 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 15:21

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk ve Teknik Direktör Levent Eriş basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Selçuk Öztürk, kulübün ligden çekilmesinin kabulünde bir çok ismin yanı sıra AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, Ak Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü Tolga Ağar ve İçişleri Eski Bakanı Mehmet Ağar’ın büyük emekleri olduğunu vurguladı. Başkan Öztürk; “Tolga Ağar bey Nihat Özdemir’in yanı sıra TFF yönetim kurulundaki isimlerle de görüştü. Kendisinin çok büyük emekleri oldu. Tolga bey gece gündüz uğraştı. Bu süreçte herkesin ligden çekilmemiz adına önemli emekleri oldu. Mehmet Ağar abimiz de büyük emek verdi. Birlik ve beraberlik adına önemli bir süreç yaşadık.” dedi. Öte yandan Kulüp Başkanı Öztürk, TFF 3. Lig temsilcimiz Elazığ Belediyespor’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Teknik Direktör Levent Eriş de, Elazığspor’un futbolcularını çok daha fazla geliştireceklerini ifade etti. Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk ve Teknik Direktör Levent Eriş gündeme ilişkin basın toplantısında konuştu. Dün saat 11:30’da Elazığspor Kulüp Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya, taraftar grubu temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Başkan Selçuk Öztürk ligden çekilme sürecinin yanı sıra, bir çok konuya değinirken, Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü’nü de sert bir dille eleştirdi. Başkan Öztürk ayrıca önümüzdeki süreçte kulübü nelerin beklediğini de açıklarken şu ifadelerde bulundu;

“MİLLETVEKİLİ TOLGA AĞAR’IN ÇOK BÜYÜK EMEKLERİ OLDU”
 “İlimizdeki deprem dışarıdan göründüğü gibi değil. Çok fazla ağır hasarlı binamız var. 100 bin kişi mağdur. Belki 50 bin kişi göç etti. TFF’ye bu konuları anlattık. Çocuklarımızın psikolojilerini anlattık. Çok şükür çevremiz var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya durumu ilettik. Kendilerine teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları ve milletvekilimiz Metin Bulut bey de bize destek oldu. Binali beyle, spor bakanımızla görüştüler. Özellikle kıymetli Milletvekilimiz Tolga Ağar bey 8 kez TFF Başkanı Nihat Özdemir beyle görüştü. Sürekli Tolga beyle temas halindeydik. Tolga Ağar bey Nihat Özdemir’in yanı sıra TFF yönetim kurulundaki isimlerle de görüştü. Kendisinin çok büyük emekleri oldu. Tolga bey gece gündüz uğraştı. Bu süreçte herkesin ligden çekilmemiz adına önemli emekleri oldu. Mehmet Ağar abimiz de büyük emek verdi. Birlik ve beraberlik adına önemli bir süreç yaşadık.”

 “FUTBOLCULARIN TRANSFERİ İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”
“Futbolcularla ilgili bir görüşme yapacağım. Bir özel izin çıkartabilirsek bazı oyuncularımızı isteyen kulüplere göndereceğiz. Bu gerçekleşirse hem oyuncularımız maddi bir kazanç sağlar, hem de sportif anlamda futboldan uzak kalmamış olurlar. Bunun mücadelesini sürdürüyoruz. TFF yönetim kurulunun da buna destek vereceğine inanıyorum. Biz izin aldığımızda transfer kapalıydı ancak savunacağımız nokta TFF’ye 26 Ocak tarihinde müracaat etmişiz. Bunun üzerine bir savunma yapacağız. İnşallah TFF de bizi kırmayacaktır.”

 “BORCUMUZ OLAN FUTBOLCULAR FEDAKARLIK YAPMALI”
 “Maçlar olmayınca bizler de muhasebe işlerine daha fazla mesai harcamaya başladık. Net rakamlar çıkartıyoruz. Şu anda yabancı ve yerli oyuncuya ana para 32 Milyon TL civarı borcumuz var. Bu yükün altından kalkmak zor ama kulübümüzün bir mağduriyeti var. Önümüzdeki sezon için de bir muamma var. Bu bağlamda çalışmalara da başladık. Borcumuz olan oyuncuları tek tek arayacağız. Alacakları konusunda iyileştirme adına iletişim kurmaya da devam ediyorum. Kendilerinin de bu çorbada tuzu olsun istiyoruz. Elmar Bjarnason da önemli bir katkı sundu bize. Bütün futbolcularla görüşmelerimiz devam ediyor. Özellikle yerli oyuncularımızdan ricamız Elmar’ın yaptığı gibi güzel olayı gerçekleştirsin.”

 BAŞKAN ÖZTÜRK ALACAKLARINDAN VAZ GEÇECEK Mİ?
“Ben bu teklifi benden sonraki belediye yönetimine yaptım. Gelin dedim. Benim alacağım da dahil bir kısım para bulun, geri kalanı da çek ve senetle yayalım, 40 Milyon TL’ye kulübü sütten çıkmış akkaşık yapalım diye konuştum. Ama dönemin yönetimi bunu kabul etmedi. Biz bu insanlardan isterken biz de bir şeyler yapacağız. Ayrıca beni Elazığspor’a yaptığım en büyük iyilik hiçbir kulüp başkanı gibi kulübe döviz ve ya altın yazmadım. Ben TL olarak yazdım. Ben alacağımı dolar olarak yazsaydım yaklaşık 50 Milyon TL tutardı. Elazığspor’a yaptığım en büyük iyilik bu. Babayiğitliği yapmışım, gerektiği yerde yine yaparım.”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ELAZIĞ BELEDİYESPOR’A SERT ELEŞTİRİLER
 “Elazığ Belediyespor bize darbe vurmasına rağmen biz bu takımı ligden çektik. Artık Belediyespor diye de anmayacağım. EBSpor diyeceğim artık. Çünkü Belediye ile bir alakası yok. Takmışlar kendilerine bir kuyruk. Belediyeyle ne işi var? Kulüp Başkanı Ahmet beyi aradım. Kararımı bildirdim. O da bir düşünüp arkadaşlarımızla konuşalım dedi. Sonra dönüş yaptı ve arkadaşlarıyla konuştuğunu, ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi. Arkadaş kim yahu? Senin kaç tane yöneticin var? Adamların 5 tane seyircisi yok. Bu afeti yaşamadı mı EBSpor? Oyuncuları, antrenörleri, sporcuları deprem olduğunda Paris’te mi yaşıyordu? Bu şehrin takımısınız. Bu kadar acının yaşandığı yerde. Devlet burada. Devlet gece gündüz buradaydı. Millet derde düşmüş, Türkiye derde düşmüş, siz dans edeceksiniz. Bu futbol değil. Bu acının içinde dans etmedir. Biz bu EBSpor ile hiçbir zaman aynı çizgide olamadık. Çünkü yalpa yapıyorlar. Ben çok sabrettim. Bir bakıyorum gazetesine bir milletvekili gidiyor, uydur gaydır açıklama yaptırıyor. Giden insanlar da bilmiyor. Sonra geliyor biz anlatıyoruz. Bende yemez. Ben de gazete kuracağım. Bir gazeteyle o kadar da olmaz. Ben her türlü horozum. Gazeteye de gerek yok. Mücahit Yanılmaz döneminde her türlü imkan belediyedendi. O kadar başarılıysanız 6. Sene oldu 3. Ligdesiniz. Kiminle kafa yapıyorsunuz? EBSpor’un şu anda futbolcu bütçesi Elazığspor’dan yüksek. Başarı var mı peki? Bu zamana kadar 30 Milyon TL harcamışsınız. Bana bu destek verilseydi. Biz bu kadar afetin içinde futbol oynayamayız. Oynamak isteyen varsa gitsin oynasın. Bizim talebimiz kabul edilmeseydi başka sahalarda maç yapacaktık. Aynı çileyi çekecektik. EBSpor şunun planını yaptı, ben çekilmezse buna darbeyi vururum, Elazığspor gider dışarıda oynar. 3. Lig’e düşer. Ben de 3. Lig’deyim. Bu sefer herkes ayaklanır. Elazığspor’un 45 Milyon TL borcu var kapatın. EBSpor’a da gün doğardı. Ya kulübü birisine 15 Milyon TL’ye satardı, ya da Elazığ’daki bütün ipleri eline geçirirdi. Bu kadar basit. Eğer samimi olsa benden bugün 10 tane oyuncu alırdı.”

 “KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANTISINDA ELAZIĞSPOR’U DA GÜNDEME ALACAKLAR”
 “Biz sadece ligden çekilelim mücadelesi vermedik Spor Toto ile görüştük. Spor bakanımızla görüşeceğiz. Bir haftadır Kulüpler Birliği Vakfı’nı organize etmeye çalışıyorum. Göztepe başkanı, Sivasspor başkanı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor ve Beşiktaş başkanları, Kayserispor kulüp başkanlarıyla görüşme yaptım. Şu anda birkaç kulüp başkanıyla görüşemedim sadece. Bir terslik olmazsa Kulüpler Birliğinin bir toplantısı olacak. Orada Elazığspor’u da gündeme alacaklar. Burada da destek kararı çıkacaktır.”

“KAFAMI BOZARLARSA BEN DE ÇIKAR GİDERİM”
“Kimse kaçak oynamayacak. Hele bakarız, 3 gün sonra olmayacak net. Allah’ın afatının sonucunda Elazığspor’a da bir şans doğmuştur. Bu fırsatı şehir olarak şansa dönüştürmemiz lazım. Yeter ki herkes yüreğini ortaya koysun. Hep gösterdiğimiz dış kaynak. Hiç kimsenin cebinden bir şey çıkmayacak. 32.5 milyon futbolcu ailesine borcumuz var. 17-18’e bitirsem bu başarımıdır beyler. Ben borcu bitirirsem yapar mıyız? 18 milyon kaynak var mı var. Bu defa bitirdik bitirdik, bitirmedik kalırız. Yarın kafamı bozarlarsa bende çıkar giderim. Alsınlar 45 milyon borcu herkes saz çalar. Bütün yüreğimi koyuyorum ben. 16 gündür evime gitmemişim. Ben bunu yapıyorsam herkes elini taşın altına koyacak. bitirelim borcumuzu tahtamızı açalım. Hedef koyacağız. Araziyse arazi. Bize düzenli gelir lazım. Yeni şehir bu taraflar artık. Benden sonra verilen 3 benzinlik benim olsaydı düzenli gelir gelirdi kulübe.”

 “A, B, C PLANLARIMIZ VAR”
Teknik Direktör Levent Eriş ise takım konusunda bilgiler verdi. Levent Eriş’in açıklamaları şöyle… “Elazığspor’un sevenlerin başkanımızın etrafında durması gerektiğini bir futbol adamı olarak ricada bulunuyorum. Biz millet olarak düşünce ayağa kalkmasını çok iyi bilen bir milletiz. Biz millet olarak birbirine destek vermesini yeri ve zamanı geldiğinde çok iyi bilen bir milletiz. O yüzdende yaşadığımız bu afat hiçbirimizi kaçıracak, korkup bıraktıracak kadar korkan insanlardan değiliz. Başkanımız yaptığı projelere birebir burada, deprem olduğu günden beri burada olduğu, her saniye içerisinde, Elazığspor’u nasıl kurtarmak adına ne gibi proje üretilecekse, ona şahit olanlardan bir tanesiyim ve takdirle gururla seyrediyoruz kendisini. Ama şunu herkes bilsinki bu mücadele tek başına verilecek bir mücadele değil. Süper Lig’den düşmüş diğer takımlara bakarsak, Elazığspor’un yarısı bile olmayan yüz milyonlara varan borçları var. Başkanımın söylediği miktarda son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilecek, bir camia adına çok çabuk üstesinden gelinebilecek bir miktar. Ümit ediyorum inşallah herkes üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Evet, ben bir futbol adamıyım ama içinde yaşadığım canlı bir şehir var. Bu şehrin yaşadığı afatta bize oyun oynayın diye baskı yapılacaktı. Başkanım bunun önüne geçti. Çünkü biz bir temaşa zevkiyle insanlara oyun oynamayı, futbol oynamayı sunacaktık. Böyle bir afatta şov yapmayı kendimize baştan başkanım olmak üzere yedirecek kadar, içimizde sindirecek kadar karaktere sahip değiliz. O yüzden ben başkanımın bu dik duruşundan dolayı önünde saygıyla eğiliyorum. Bunu gerçekleştirdiği için yine başta başkanım, yönetim kurulumuz ve emeği geçen herkese, Türk Futbol Federasyonumuzun göstermiş olduğu duyarlılığa bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Evet biz A,B, C planlarıyla hareket ediyoruz. Bugün şehrimizde yaşanan afattan ötürü gelecek planlaması yapmayacak mıyız? Nasıl bugün devletimiz gelecek planlaması yapıyorsa, Elazığ’ın gelişmesi, binaların tekrar değişimi, şehrin biryerlere kaydırılması, sokakta yaşayan halkımızın sağlıklı bir şekilde yaşama döndürülmesi için nasıl bir mücadele veriyorsa bizde Elazığspor’umuzun değişmesi, borçlardan arındırılması, sayın başkanımızın önderliğinde biz bu mücadeleyi veriyoruz. Hayatımda ilk defa, teknik direktörlük kariyerim boyunca manevi değerleri yüksek bir şehir ve kulüpte çalışıyorum. Bu şehrin evliyalar şehri olmasından ötürü verdiği bir huzurdan dolayı insan burada çalışırken, başka bir huzura giriyor. Bende bu duyguyla yaşayan birisi olarak, bu şehrin çocuğuna, altyapısından yetişen evlatlarına, sahip çıkmanın ve onları geliştirmenin onurunu yaşamak istiyorum. Doğal olarak başarı hepimizin beklentisi.”

“ELAZIĞSPOR FUTBOLCULARINI ÇOK DAHA GELİŞİR HALE GETİRECEĞİZ”
“Nisanın 25'inde lig bitiyor. Nisan'ın 25'ine kadar biz çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çalışmalar nezdinden gerek özel çalışmalar yapacağız, gerek altyapıyı koordine edeceğiz. Gerek üst yapıyı birlikte yaşatacağız. Ama B ve C planındaki çalışmalarımızı sürdürerek oyuncularımızı geliştireceğiz. Bunda da başarılı olacağımıza adım kadar eminim. Başarılı olacağız. İnşallah en güzel şekilde oyuncularımızı Temmuz ayında tekrar lige başlamaları için iyi şekilde hazır hale getireceğiz. Aşağı yukarı 10-11 tane Milli Takım araları var. Bu milli takım araları için sayın başkanımız zaten gerekli girişimleri yapıyor. Bizler kendi aramızda burada bay olan takımlarla bazen maçlar oynamaya çalışacağız. Bazen dışarıda. Biz kendi seyircimiz önünde oyun oynamak bize hiç yakışmaz. O yüzden dışarıda olabildiğince sessiz, sakin hazırlanmaya çalışacağız. Kimseyi incitmeden, kırmadan, kimsenin yarasına tuz basmadan, sadece bu marka değerini yaşatmak için çocuklarımızı hazırlayacağız. Maçlar da oynanacak. Aşağı yukarı toplam süreçte 67'ye yakın hem özel müsabaka hem antrenman yapacağız. Nisan'ın 25'ine kadar. Biz artık maç hazırlığı yapmayacağız. Biz gelişim antrenmanları yapacağız. Bu gelişim antrenmanlarıyla birlikte Elazığspor futbolcularını çok daha gelişir hale getireceğiz. Elazığspor'a iyi ki de gelmişim. Bizim kelimemizde olmazsa diye bir şey yok. Ben Selçuk Öztürk'ün olduğu yerde bugüne kadar bir başarısızlık görmedim. Ben yıllardır bu camianın içindeyim. Hep adı şampiyonluklarla anılan bir başkan. Hep başarılarla dolu bir başkan. Ya Play-Off oynamak ya da şampiyon olmak gibi bir durum içerisinde. O'nun yanında olmaktan onur duyuyorum. O yüzden de biz de futbol hayatımızda bir çok şampiyonluklar yaşadık. Zaman zaman küme düşmeyi de yaşadık. Futbolun içinde bazın korkusuz olmak da bence teknik adımlık için önemli bir kriterdir. Başarmak isterseniz bazen başaramayabilirsiniz. Ama önümüzdeki sene inşallah hep beraber bu şehrin bütün ileri gelenlerinin başkanıma ve yönetim kurulana vereceği büyük destekle bizler teknik kadro olarak şampiyonluk sözünü zaten sezon başında Allah izin verirse başladığımızda hep beraber tanık olacaksınız. Zaten söz vermek bence çok önemli bir şey değil. Önemli olan sözünü tutabilmektir. Biz inşallah sözünü tutan ve sözünü tamamlayan bir grubun başkanının yanında olan teknik kadro ve futbolcular olarak en iyisini yapmaya ve bu takımı bir üst lige çıkarmanın mücadelesi içinde olacağız.”


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum