Tansiyon yükseliyor

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut arasında sel taşkınları üzerinden başlanan söz düellosu devam ediyor.

 Tansiyon yükseliyor
05 Mayıs 2022 - 22:14 - Güncelleme: 05 Mayıs 2022 - 22:46
CHP Elazığ Milletvekili Erol, sağanak yağışlarda suçlunun "Afet" değildir, AKP belediyeciliğinin  beceriksizliğidir şeklinde açıklamasına Ak Parti Milletvekili Metin Bulut Türkiye hizmet siyaseti ve hizmet belediyeciliği ile AK Parti öncülüğünde tanıştı açıklaması ile yanıt verdi.

Erol; Bizim işimiz yalan dolan değil
Bu açıklamanın ardında CHP Elazığ Milletvekili Erol bir yanıt vererek, Biz siyasi anlayışımız gereği doğru bulduğumuz işleri takdir ederiz, yanlışa da yanlış deriz. 20 yıllık beceriksizliği, ihmali telafi edeceğini söyleyen, 20 Mayıs’ta altyapı ihalesini gerçekleştireceğini ifade eden Belediye Başkanı’nın tutumunu olumlu karşıladığımızı dile getirdik.

Bizim işimiz yalan dolan değil, deprem sürecinde söylenen yalanlarla Elazığ’ın geldiği yer ortada.

Elazığ’ın sahibi Elazığlılarsa sorun yok, ama zaten sorun milletvekili arkadaşların iktidar olarak Elazığ’ımıza sahip çıkmaması ve bu kenti sahipsiz bırakmasıdır yönündeki açıklaması ile karşılık vermişti.
Saatler sonra Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’tan karşı açıklama geldi.

Bulut; Biz çare ve çözüm insanıyız.
Bulut açıklamasında CHP’ li Milletvekili Gürsel Erol bizi tanıyan herkes bilir ki çaresizlik bizden uzaktır. Biz çare ve çözüm insanıyız. Polemik yaratma meselesine gelince böyle bir derdimiz yok. Gerçekleri karşımızdakinin kim olduğuna bakmaksızın söylemek gibi bir sorumluluğumuz var. CHP Milletvekili yalan dolanla işlerinin olmadığını iddia ediyor. Bakalım bu iddiasının arkasında durabilecek mi? Göreceğiz!

Evet tekrarlıyorum: Elazığ’ın sahibi Elazığlılardır. Bunun ne demek olduğunu Elazığ’lı olmayan hiç kimse anlayamaz. Kendisi de anlayamaz. Oysa Elazığ’lı olsaydı kastımızın ne olduğunu anlayacaktı
AK Parti 2 yılda 25 bin konut, 40 okul (büyük oranda tamamlandı), 28 okulun güçlendirmesini, camiler ve bunların alt yapılarını yaparken CHP’li vekil söz verdiği 3 okulun ihalesini bile yaptıramadı. İki yılda üç okul yaptıramadılar. Üç okul yapamayan CHP kalkmış bizleri iş bilmezlikle, hizmet üretmemekle suçluyor.
CHP’li Gürsel Erol bize ithafen yaptığı açıklamanın bir yerinde Elazığ’ı ayrıcalıklı ve örnek şehir yapacaklarından bahsediyor. Kendi memleketi Tunceli’de milletvekilliği yaptı. Tunceli kendisiyle hangi ayrıcalıkları kazandı? Bir anlatsın da bizler de bilelim.

Siyaset krizden, kaostan, afetlerden nemalanma fırsatçılığı değildir. Sürekli alkış peşinde koşmak siyaset değildir. Her fırsatta tribünlere oynamak siyaset değildir. Bu basit hakikatleri CHP’li Milletvekili Gürsel Erol’a hatırlattık ve hatırlatmaya devam edeceğiz.” diyerek karşı yanıt verdi

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum