Tekne; turizm (!) mevsiminde ortaya çıkacak …

Kanyon için alınan tekne ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklama ile ileri sürülen iddiaların çeliştiği, çelişkili açıklamaların gerçekleri kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığını göstergesi olarak değerlendirildi. İşte o çelişkiler...

Tekne; turizm (!) mevsiminde ortaya çıkacak …
09 Temmuz 2021 - 20:33 - Güncelleme: 18 Temmuz 2021 - 23:20
Baskil ilçe sınırları içerisinde bulunan Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarında kullanılmak üzere alınan fakat sonradan kaybolan tekne ile ilgili kamuoyunun beklediği açıklama valilikten geldi.

Elaziginsesi.com haber sitesi olarak 21.06.2021 tarihinde konu ile ilgili bilgi almak amacıyla Elazığ Valiliği Köylere Hizmet Götürme Başkanlığına sorularımızı göndermiştik. Beklediğimiz açıklama “Valilik daha ne kadar sessiz kalacak “başlıklı haberimizden sonra 09.07.2021 tarihinde elimize ulaştı

Elazığ Valiliği Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan açıklamada: Teknenin ruhsatlandırma işleminin 31.10.2019 tarihinde gerçekleştiği, teknenin turizm amaçlı kullanılmak üzere alınmış olup şu an için Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarında gezi amaçlı bulunduğu, teknenin kullanımına yardımcı olunması maksadıyla 2020 yılında iskele yapıldığı Saklıkapı Kanyonun girişinde olduğu, tekne sadece turizm maksatlı hizmet verdiği, tekne Baskil-Keban sınırları içerisinde olan Ballıca Mevkiinde bulunduğu, turizm sezonun açılmasıyla, teknenin bakım ve onarım işlemleri yapıldıktan sonra turizm amaçlı değerlendirme çalışmalarımıza devam edileceğini açıkladı

Kafalardaki soru işaretlerine cevaplar bulunamadı!

Valilikten her ne kadar yanıt gelse de daha önce açıklamalarda örtüşmediği Valiliğin bildirdiği yanıtların biri birleri il örtüşmediği görüldü. Ve açıklamalar  kafalarda soru işaretleri oluşturmasına neden oldu.

Açıklamada tekenin turizm mevsiminde kullanılmaya başlanacağı söylenirken turizm sezonun ne zaman başlayacağı belirtilmemişti. Halbuki, geçtiğimiz günlerde ilimize gelen iş adamları, sanatçılar turizm mevsimi açılmış olmalı ki kanyonu gezmek için İlimize gelmiş Su ürünlerine bağlı sürat teknesi ile kanyonu gezmeye çalışmışlardı.
Bu konu da Ak Parti Baskil İl Genel meclis üyesi Turgay Aksoy’da ziyaretçilerin kanyona geziler düzenlediklerini bunu da balıkçı motorları ve sürat teknesi ile gezi yaptıklarını teyit etti.

Yine Valilikten yapılan açıklamada tekne ile ilgili olarak turizm sezonun açılmasıyla, teknenin bakım ve onarım işlemleri yapıldıktan sonra turizm amaçlı değerlendirme çalışmalarımıza devam edileceği açıklanmasına rağmen MHP il Genel Meclisi üyesi Aytunç Sunguroğlu, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada, 300 bin tl küsur verilerek alınan teknenin kaptan olamadığı için çürümeye terk edildiğini vurgulamıştı.
Bu iddia teknenin turizm sezonun açılmasıyla, teknenin bakım ve onarım işlemleri yapıldıktan sonra turizm amaçlı değerlendirme çalışmaları açıklamasını çürüttüğü gözlemlendi

Öte yandan kafalara takılan en önemli sorulardan bir tanesi de Saklıkapı Kanyonun girişine 2020 yılında teknenin kullanımına yardımcı olması maksadıyla iskele yapılmış olmasına rağmen tekne neden hala Keban Ballıca Mevkiinde beklemekte olduğuydu.?

Bu çelişkili açıklamaların gerçeklerin kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığını göstergesi olarak değerlendirildi

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum