Teknenin Keban'da ne işi var?

Aksoy, teknenin neden Baskil İlçesinde değil de Keban İlçesi Ballıca mevkiinde bulunmasına “Teknenin başka yerde kullanılmasının gerekçesini biz bilemeyiz. Ama bizim bildiğimiz ilçemiz için alınan teknenin orda olmaması, amacına uygun kullanılması asıl bizim için önemlidir.

Teknenin Keban'da ne işi var?
04 Haziran 2021 - 20:40 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 - 21:15
Baskil İlçesi Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları için alınan tur teknesinin Ak Parti Baskil İl Genel Meclis Üyesi Turgay Aksoy’un ilçede olmadığını söyledi. Aksoy’un açıklamasından sonra Araştırmacı-Sanatçı Aygün Çam sosyal medya hesabından teknenin Keban ilçesi Ballıca mevkiinde olduğu yönünde açıklama yaptı. Çam’ın sosyal medyadaki açıklamasından sonra Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Turgay Aksoy elaziginsesi.com haber sitesinde değerlendirmede bulundu.
Özellikle bizim ilk günden bahsettiğimiz konu tamamıyla bölgemizde yapılan kanyonlarla İle ilgili Türkiye’yi tanıtan kanyonların, bölgemizdeki önemini anlattıklarını, geçmiş dönem görev yapan Çetin Oktay Bey zamanında alınan teknenin ilçemize gelmediğini beyan ettiklerini ifade eden Aksoy; “Bu beyanımızda da haklıyız. Kayboldu, önce kaybolabilmesi için bir kere özellikle Baskil’e gelmesi lazım. Baskil’den sonra kimse görmeden kaybolması lazım böyle bir beyanımız yok.  Sadece ilçemiz için alınan, kanyon için alınan tur teknemizin Baskil’e gelmediğini söyledik. Sosyal medyadan bahsettiğiniz konuyu bizde gördük. Burada bir arkadaşımız Keban’da olduğunu söyledi.  Bizim nerde olduğunun, ne yaptığını önemi yok. Bizim için önemli olan Baskil’de kanyonlarla o tur teknesinin faaliyet göstermesidir.
Biz bunu üzülerek söylüyoruz. Bu ülkemizde kanyonları ziyaret edecek, ziyaretçilerimizin kanyonu gezecek bir tekneye ihtiyaçları var.  O da olmadığı için mecburen  rica minletle balıkçılar üzerinden  bu gerçekleşiyor. Balıkçılarda bunu yaparken tabii onlar üzerindeki motorlar patlat motoru olduğu için istemeden orda bir ses yankılaması da söz konusu oradaki karaleyleklerin orayı terk ettiklerini,  göç ettiklerini görüyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle üzüyor” dedi.
Aksoy teknenin neden Baskil İlçesinde değil de Keban İlçesi Ballıca mevkiinde bulunmasına “Teknenin başka yerde kullanılmasının gerekçesini biz bilemeyiz. Ama bizim bildiğimiz ilçemiz için alınan teknenin orda olmaması, amacına uygun kullanılması asıl bizim için önemlidir.


 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum