Tepki, verilen sözlerin tutulmaması mı?

Öztürk’ün “Takımı Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu düşürdü” sözünü sarf etmesinde spor kamuoyu tepkinin nedenini iki görüşte açıkladı. Yaşanan olaylardan gelişen süreçler şöylede değerlendirildi

Tepki, verilen sözlerin tutulmaması mı?
03 Mayıs 2021 - 22:46 - Güncelleme: 06 Mayıs 2021 - 16:39
TY Elazığspor’un 27 yıl aradan sonra ikinci ligden üçüncü lige küme düşmesi kesinleşmesi ile kamuoyunda tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Sosyal medyada Başkan Selçuk Öztürk’e yönelik tepkiler artarken Başkan Öztürk’ün deplasmanda Pendik spor karşılaşmasında Belediye Başkanına yönelik sarf ettiği söz gündeme bomba gibi düştü.
Öztürk’ün “Takımı Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu düşürdü” sözünü sarf etmesinden sonra gözler Belediye Başkanı Şerifoğluna çevrildi. Başkanı Şerifoğlu’nun yanıtı verir mi merakla beklenirken, Öztürk’ün Belediye Başkanını hedef tahtasına koymasının nedeni merak edilmeye başlandı.

Spor kamuoyu bu konuda iki görüş hakim..

Birincisi, Geçtiğimiz aylarda Ankara’da bir toplantı gerçekleştirilmişti. Elazığ’ın söz sahibi Valisi, Siyasileri, Belediye Başkanı, İl Başkanın bulunduğu fotoğrafta Başkan Öztürk’e destek kararı çıktığı açıklandı. Toplantıda neler konuşuldu. Ne gibi vaatler verildi? Bunlar hangisi gerçekleşti? Sorularının yanıtı bilinmezken Öztürk’ün tepkisinin verilen sözlerin yerine getirilmemesi birinci neden olarak ifade ediliyor.


İkincisi ise Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın  Belediye Başkan Adayı olduğu dönemde 2019-2020 sezonunda transfer tahtası açıldıktan sonra yapmış olduğu açıklaması gösteriliyor. Başkan Şerifoğulları açıklamasında  "Elazığspor'umuzun felaketi üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanlar, uzun uğraşlarımız ve girişimlerimiz sonucu kötü emellerine ulaşamamıştır. Şanlı kulübümüz, kıymetlimiz Elazığspor'umuzun transfer tahtasının açıldığı müjdesini tüm hemşehrilerime buradan duyurmak istiyorum. Şehrimizin göz bebeği, güzide kulübümüzün bir daha bu ve benzeri durumlara düşmemesi için gerekli tüm girişimlerin öncüsü olacağımızı buradan beyan ediyor, aziz hemşehrilerimi sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum" ifadelerini kullanmıştı.
Aradan geçen süre içerisinde Elazığspor’un felaketine giden süreçte Belediye Başkanının liderlik edip Elazığsporun kurtulmasında  öncülük etmemesi, sadece bazı desteklerle yetinmesi, süreci oyalaması Öztürk’ün tepkinin ikinci bir nedeni olarak vurgulanıyor.
Çünkü, Başkan Selçuk Öztürk, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği basın toplantısında “Belediye Başkanı isterse bu tahtayı açar” diyerek sorunun çözümündeki adresini önceden göstermişti.  

Başkan Şerifoğlunu hedef tahtasına oturtan Öztürk'ün yaşanan bu kadar olumsuzluğa rağmen kötü gidişatta kamuoyunun istifa çağrılarını pandemiyi gerekçe göstererek istifa etmemesi de hep tartışıldı 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum