TOKİ kuraları yargıya taşındı…!

Geçtiğimiz Haziran ayında elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Yeniden Refah Partisi Bölge Koordinatörü Av. İbrahim Gök Elazığ gündemini sarsacak açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamaların ardından Parti İl Başkanı Erhun Karakuş, Zafran TOKİ konutlarının yargıya taşıdığını söyledi.

TOKİ kuraları yargıya taşındı…!
02 Ağustos 2022 - 17:08 - Güncelleme: 23 Ağustos 2022 - 15:44
Gök, açıklamasında Zafran TOKİ’lerinin üst katlarının siyasi ve bürokrat yakınlarına peşkeş çekileceğini söyledi. Kuralarda ikinci kattan yukarıdakilere yer verilmediğini belirten Yeniden Refah Partisi Bölge Koordinatörü Av. İbrahim Gök, birilerine peşkeş çekilmek için safran TOKİ’lerinin bazı bölümlerinin kuralarda yer almadığını iddia etmişti.

 “İptal davası açtım ve mahkeme kararını bekliyoruz”
26 Temmuz’da elazığ’ınsesi.webtv’ye konuk olan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş Zafran, TOKİ konutları ile ilgili 50 ye yakın vatandaş mağduriyetini dile getirdi.  Şimdiye kadar gerçekleştirilen kuralara bodrum katları dâhil edilmezken Zafran’da bodrumların kuraya dâhil edildiğini bildirdiler.  Zafran başta olmak üzere toplamda 453 konutun bodrumdan oluştuğunu ve bodrum katlarının da kuraya dâhil edilmesi hakkında konuşan Karakuş,  Ayrıca "kura dışı kişilere verildiği de söylentiler arasında yer alıyor. Çok sayıda talep gelince incelemek istedim ve incelediğim birkaç kura sonucunda bodrum katlara denk gelmedim. Bunun üzerine vatandaşlara açıklama yaptım ayrıca eğer isterseniz birisi vekâletini versin, hiçbir avukatlık ücreti almadan iptal davasını açacağım dedim ve açtım. Mahkemenin karar vermesini bekliyoruz.” dedi.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum