TOKİ'lerde su akmıyor

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen deprem sonrasında merkeze bağlı Çatalçeşme Mahallesi'nde yapılan TOKİ konutlarına bir haftadır su verilmiyor. Uzun zamandır su kesintilerinin olduğunu ancak son 1 haftadır hiçbir şekilde binalara su verilmediğini söyleyen TOKİ sakinleri, AKP’li Elazığ Belediyesine tepki gösterdi

TOKİ'lerde su akmıyor
08 Ekim 2021 - 13:23 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 10:05
Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen deprem sonrasında merkeze bağlı Çatalçeşme Mahallesi'nde yapılan TOKİ konutlarına bir haftadır su verilmiyor. Uzun zamandır su kesintilerinin olduğunu ancak son 1 haftadır hiçbir şekilde binalara su verilmediğini söyleyen TOKİ sakinleri, AKP’li Elazığ Belediyesine tepki gösterdi. TOKİ sakinlerinden Ahmet Bağsız, ”Elazığ Belediye Başkanımız, kentin su sorunu yaşamaması için sondaj kuyuları açtıklarını söylüyor. Peki, nerede bu su biz neden göremiyoruz. Orada yüzlerce insan konteynerlerden çıkmış deprem konutlarına yerleşmiş belediyenin görevi o kişilerin temel ihtiyaçlarını gidermek olacak” diyerek tepki gösterdi.
Sivrice merkezli Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında TOKİ tarafından merkeze bağlı Çatalçeşme Mahallesinde yapılan TOKİ Konutları’nda bir haftadır sular kesik. TOKİ konutlarından oturan vatandaşlar yaşadıkları su sorunuyla ilgili hiçbir yetkilinin kendileriyle ilgilenmediğini belirten, TOKİ sakinleri, ‘Yaklaşık bir haftadan fazladır yıkanamadık. Virüs var, maske takın hijyeninize dikkat edin diyorlar ama su dahi vermiyorlar' diyerek yetkililere tepki gösterdiler.

“KOSKOCA BİR ELAZIĞ SADECE BİR BARAJA MI BAKIYOR?”
 2 buçuk aydır Çatalçeşme Mahallesinde yapılan TOKİ konutlarında oturduğunu ve her zaman su kesintilerinin yaşandığını belirten TOKİ sakinlerinden Ahmet Bağsız, “Bir haftadır bizim binamız olmak üzere birçok binanın suyu kesik.  Su kesintisi sorununun çözümü için belediyeye gidiyoruz belediye bina yönetimine yönlendiriyor, yönetimine gidiyor onlarda belediyeye yönlendiriyor. Bir türlü karşımıza muhatap alabileceğimiz su sorunun neden kaynaklı olduğunu söyleyebilecek bir yetkili yok. İşimizi gücümüzü bıraktık suyun peşinden koşuyoruz. Benim evde 9 aylık bir bebeğim var, eşim var. Kepçe operatörlüğü yapıyorum sabahtan akşama kadar tozun toprağın içerisinde çalışıyorum. Akşam eve geliyorum bir duş dahi alamıyorum. Corona virüsü var bu şekilde ben evde nasıl rahatça oturayım sonuçta küçük bir çocuğum var benim. Yaşadığımız sorunla ilgili CİMER’e yazdım, belediyenin beyaz masa birimini aradım ama hiçbir sonuç alamadım. Konuştuğumuz kişiler bize suyun olmadığını söylüyorlar ama inandırıcı gelmiyor bana. Koskoca bir Elazığ sadece bir baraja mı bakıyor? Elazığ’ın dört tarafında su var ama biz su sıkıntısı çekiyoruz böyle bir şey olabilir mi? Yaşadığımız bölgede havuz gibi bir yer var yerden su çıkıyor bidonlarımızı alıp oradan içme suyumuzu tedarik ediyoruz, ya da hazır su alıyoruz ama bu nereye kadar böyle devam eder bilmiyorum” diye konuştu.

VATANDAŞTAN, AKP’Lİ BELEDİYEYE TEPKİ: SORUN KONUŞMAKLA ÇÖZÜLMÜYOR
 AKP’li Elazığ Belediyesinin su sorunun çözümü için sondaj kuyuları açtıklarını ancak soruna çözüm olmadığını belirten Bağcı, “Elazığ Belediye Başkanımız kentin su sorunu yaşamaması için sondaj kuyuları açtıklarını söylüyor. Peki, nerede bu su biz neden göremiyoruz. Sorun konuşmakla çözülmüyor, ben işimi gücümü bırakmışım suyumuzun gelmesi için dolaşıp duruyorum. Yok ben kuyu açmışım, şu kadar sondaj vurmuşum demekle iş bitmiyor. Orada yüzlerce insan konteynerlerden çıkmış deprem konutlarına yerleşmiş belediyenin görevi o kişilerin temel ihtiyaçlarını gidermek olacak. Sen eğer belediyeysen halkının sorunlarıyla ilgilenmek zorundasın halk seni seçti çünkü. Şuana kadar yaşadığımız bu sorunda belediye sorunu çözmek için yeterince bir hizmet sunamadı” şeklinde konuştu.

“VİRÜS VAR, MASKE TAKIN DİYORLAR BİR SU DAHİ VERMİYORLAR”
EMES hastası olduğunu ve kişisel temizliğine dikkat etmesi gerektiğini belirten TOKİ konutu sakinlerinden Batuhan Varlı ise şunları söyledi;
“Yaklaşık 1 aya yakın ara ara su kesintilerimizi oluyordu yalnız son bir haftadır evlerimize hiçbir şekilde sular akmıyor. Ben EMES hastasıyım sürekli hastanelerde olan bir kişiyim ve kişisel temizliğime özen göstermek zorundayım ama yaşadığımız su sorunundan dolayı hiçbir ihtiyacımızı gideremiyoruz. Yaklaşık bir haftadan fazladır yıkanamadık. ‘Virüs var, maske takın hijyeninize dikkat edin’ diyorlar ama su dahi vermiyorlar.  18 daire var bizim binada hepsi de bu durumdan şikayetçi insanlar işinden vakit bulamadığı için gelemedi. Bizde izin alıp geldik buraya. Bu konuda yetkililerden bir yardım bekliyoruz. 1 haftadır su sorunumuzun çözülmemesi tamamen yetkililerin sorumsuzluğudur.”
Kaynak: Sözcü


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cihad ceylan
    7 ay önce
    Aynen dedikleri doğru belediye topu yönetime atıyor yönetim belediyeye olan bize oluyor bir haftadir şu taşıyıp duruyoruz sağdan soldan ne ilgilenen var ne adam akıllı bilgi veren