Vakalar daha nasıl düşsün...!

Yüksek riskli illerden olan Elazığ’da artan vaka artışları nasıl azalsın. Vatandaşlara uyarılarda bulunan yöneticilere lebaleb toplantılar düzenliyor. HES kodu ile yoğunluk olmasın diye caddelere vatandaşları alınırken, uyarları dikkate almayan AKP'li Elazığ Belediyesi 2 yılda yaptıkları icraatları anlatmak için özel bir otelin kapalı salonunda tanıtım Programı” düzenlendi.

Vakalar daha nasıl düşsün...!
10 Nisan 2021 - 17:27 - Güncelleme: 14 Nisan 2021 - 18:33
Yüksek riskli illerden olan Elazığ’da artan vaka artışları önlemek için HES kodu ile yoğunluk olmasın diye caddelere vatandaşları alınırken, uyarları dikkate almayan AK Parti'li Elazığ Belediyesi 2 yılda yaptıkları icraatları anlatmak için özel bir otelin kapalı salonunda tanıtım Programı” düzenlendi.
2 yıl tanıtım toplantısı programına Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AKP Elazığ milletvekilleri Metin Bulut, Tolga Ağar, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve çok sayıda bürokrat ve STK temsilcileri katıldı.
Vatandaşa bir yandan uyarıda bulunurken İli yönetenlerin kurallara uymaması dikkatlerden kaçmazken, Elazığ Belediyesinin yapmış olduğu toplantıya tepki gösteren Elazığ Tabip Odası Başkanı Dr. Özcan Uçar, “Yapılan icraatler anlatılabilir ama bu online bir ortamda ya da daha az bir sayıda yapılabilirdi. Ama bu işi siyasi bir şova çevirmek istedikleri için böyle şeyler yapıyorlar” diye kaydetti.


“İşi Siyasi Şova Dönüştürmek İçin Böyle Şeyler Yapıyorlar”
AK Parti'li Elazığ Belediyesinin kapalı bir ortamda yüzlerce kişiyle toplantı gerçekleştirmesinin Covid-19 virüsü tedbirleri kapsamında doğru olmadığını belirten Elazığ Tabip Odası Başkanı Dr. Özcan Uçar, “Elazığ'da halkımızın birçoğunda kapalı ortama girmeyeyim, sosyal mesafeye uyayım gibi bir düşüncelerinin olduğunu düşünmüyorum. Çünkü uyaranlar başta bu işi ciddiye almıyorlar öyle olunca böyle sonuçlar çıkıyor. Bu tarz toplantıların kapalı bir ortamda yapılmasını son derece yanlış buluyorum. Evet, yapılan icraatlerı anlatılabilir ama bunu yüzlerce insanı toplayarak değil online bir ortamda yada daha az bir sayıda yapılabilirdi. Ama bu işi siyasi bir şova çevirmek istedikleri için böyle şeyler yapıyorlar. Sonra da diyoruz ki virüs neden bulaşıyor. Virüs kapalı ortam dahil olmak üzere her yerde bulaşır” ifadelerini kullandı.
Kapalı ortamlarda belirli bir mesafe aralıklarla oturma düzeni sağlanması gerekirken yapılan toplantıda yan yana konukların oturma düzeninde bulunması gözden kaçmadı


KAYNAK: Sözcü

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum