Valilik gerçeği fotoğrafı yalanlayarak örtmeye çalışıyor

Vah vah... Elazığ’ın nasıl sahipsiz, nasıl vurdumduymaz yöneticiler tarafından yönetildiği bir kez daha kendini gösterdi.  Valilik, İlimizde geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’dan gelen tur şirketinin motor römorku ile Saklıkapı ve Karaleylek kanyonunun gezdirilmesi görüntüleri ilimiz sınırları içerisinde olmayıp Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiinde olduğu açıklamasına sığındı

Valilik gerçeği fotoğrafı yalanlayarak örtmeye çalışıyor
08 Eylül 2021 - 15:29 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 09:46
Vah vah Elazığ’ın nasıl sahipsiz, nasıl vurdumduymaz yöneticiler tarafından yönetildiği bir kez daha kendini gösterdi.  İlimizde geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’dan gelen tur şirketinin motor römorku ile Saklıkapı ve Karaleylek kanyonunun gezdirilmesi görüntüleri turizmimiz bu şekil de mi? Gelişecek dedirtmişti. Hatta Ak Parti Baskil İl Genel Meclis Üyesi Turgay Aksoy ise medyada yer alan tabloyu eleştirmişti.

Valilik bu haberle ilgili olarak açıklama yaptı. Valilik açıklamasından yaşanan sorunla ilgili olarak çözüm önerisi sunmak İl Genel Meclis üyesinin taleplerine yanıt vermek yerine Yapılan araştırmalar sonucunda haberde yer alan mevkiinin ilimiz sınırları içerisinde olmayıp Malatya İli Arguvan İlçesine bağlı Deregezen ve çiftlik köy mevkiinde olduğu açıklamasına sığındı.

Valilik açıklamasında Elazığ’da Saklıkapı ve Karaleylek kanyonuna ulaşım Elazığ-Baskil Karayolu güzergahında sağlanmaktadır. Baskil ilçesinden sonra Hüyük köyü ve kumlu tarla köyü güzergahından devam edilerek Hüyük köy’de konuşlanan iskeleden tekne vasıtasıyla Karaleylek kanyonuna ulaşılır.  Saklı kapı kanyon çıkışına ulaşım sağlamak için kanyon yürüyüşü yapılabilir. Kanyona ulaşım fırat nehri üzerinden teknelerle sağlanır” demesine rağmen Valiliğin mevcut tekne akıbeti hakkında bilgi bile vermemesi sorunu çözemeyen bürokrasinin bir fotoğraf sığınarak sorunu taca atması olarak değerlendirildi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum