Yanılmaz, Şerifoğlu'na suç duyurusunda bulunacak mı?

İlimizde bir önceki dönem Ak Parti Belediye Başkanı Yanılmaz döneminde çok sık gündeme gelen ve kabul edilmeyen İmar rantını şimdiki Ak Parti Belediye Başkanı Şerifoğulları herkes çok iyi biliyor diyerek teyit etmişti. Aynı iddiayı elaziginsesi aylar öncesi gündeme getirmiş Yanılmaz suç duyurusunda bulunmuştu. Şimdi gözler Yanılmazda bu iddiayı gündeme getiren Şerifoğlu'na suç duyurusunda bulunacak mı?

Yanılmaz, Şerifoğlu'na suç duyurusunda bulunacak mı?
21 Mayıs 2021 - 21:07 - Güncelleme: 28 Mayıs 2021 - 20:06
İlimizde bir önceki dönem Ak Parti Belediye Başkanı Yanılmaz döneminde çok sık gündeme gelen ve kabul edilmeyen Elazığspor üzerinden İmar rantını şimdiki Ak Parti Belediye Başkanı Şerifoğulları teyit ederek herkes çok iyi biliyor diyerek teyit etmişti.

Belediye Başkanı Şerifoğlu’nun teyit ettiği iddiayı  elaziginsesi.com haber sitesi olarak 2019 yılı Aralık ayında “BASTIR PARAYI, DEĞİŞTİR İMARI” iddiası belgelendi başlığı ile vererek “MHP'li Meclis üyelerinin o dönem de gündeme getirdiği pazarlık usulü imar tadilat iddialarına eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz çok büyük tepki göstermiş 5.11.2018 tarihinde düzenlediği basın toplantısında bu iddiaları ileri sürenleri “Bu iddialar spekülasyondur. Bunu en çokta kim çıkarıyor. Bunu en çok çıkaranlar kendi alanlarına özel imar isteyip başarılı olamayanlardır. Piyasada kim herhangi bir müteahhitte herhangi bir arazinin sahibine sen git falanca yere bu kadar para yatır ben senin arazinin katını bu kadar yükseltiriz diyorsa yalandır. Kimse buna inanmasın. Bunlar sahtekarlardır. Kim böyle bir şey diyorsa bunlar sahtekardır, Yalancıdır" demişti.
elaziginsesi.com haber sitesi olarak 2019 yılı Aralık ayında “BASTIR PARAYI, DEĞİŞTİR İMARI” iddiası belgelendi haberi ile gündeme getirmiştik. Ak Parti Eski Belediye Başkanı Yanılmaz kendisine hakaret ve iftira ettiğimizi ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu.


Bizim o tarihte gündeme getirdiğimiz iddiayı Ak Parti Belediye Başkanı Şerifoğulları da geçtiğimiz günlerde katıldığı TV programında, Elazığspor’a kadar ne kadar minibüsler verildiğini, ne kadar imardan rantlar verildiğini herkes çok iyi biliyor” diyerek İmar da çok tartışılan rant iddialarını teyit etmiş oldu

Ak Parti Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın bu açıklamasından sonra gözler eski Belediye Başkanı ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Mücahit Yanılmaz çevrildi. Yanılmaz’ın bu iddialar karşısında bizi mahkemeye verdiği gibi bakalım Belediye Başkanı Şerifoğulları hakkında suç duyurusunda bulunacak mı?  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum