Yanılmaz ve Şerifoğulları, Şehrin kuşaklama kanallarını kapattığı için baskınlar oluyor !

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, yaptığı açıklamalarda 2 gündür yağışın etkisi altında kalan Elazığ’ın su baskınından dolayı, eski Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve şimdiki Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı hatalı bulduğunu belirtti.

Yanılmaz ve Şerifoğulları, Şehrin kuşaklama kanallarını kapattığı için baskınlar oluyor !
06 Mayıs 2022 - 15:10 - Güncelleme: 07 Mayıs 2022 - 14:26
Açıklamasında “Bir yerleşim alanını su baskınından koruyan şehrin “KUŞAKLAMA KANALLARI”dır.  Mücahit Yanılmaz ve Şahin Şerifoğulları, Zafran ve Doğukent’teki şehrin kuşaklama kanallarını kapatıp, kapalı boruyla yer altına almışlardır. Bu yapılan teknik hatadır.” sözlerine yer verdi.

NE YAPACAKTIK ? SİZİ ALKIŞLAYACAK MIYDIK ?!
Akın “Bu yapılan teknik hatadan dolayıdır ki Zafran’ın eteklerinden dökülen sular şehir merkezine iniyor. Bu baskınlar niçin 4-5 senedir oluyor hiç düşünmüyorlar mı ? Maalesef kapalı borular bir açık kanal gibi taşıma yapamadığı için Merkezi su basıyor. Bu en hafif tabirle bilgisizliktir. AKP’li yöneticiler sorunun kaynağından bile habersiz görünüyor !  Öyle olmasaydı suçu zarar gören garibanların yanında duran siyasetçilerde aramazlardı. Ne yapacaktık ? Sizi alkışlayacak mıydık ?! Elazığ’a verilecek fayda akılla bilgiyle ölçülür. Elazığ’ın geldiği noktaya baktığınızda 20 yılda bundan mahrum kaldığını görüyoruz.” cümlelerini kullandı.

BELEDİYENİN VERDİĞİ REZİDANS RUHSATLARIYLA ALT YAPI ÇÖKTÜ !
Akın,“Diğer taraftan bir bakıyorsunuz AKP’li belediyenin çarpık bir imar anlayışıyla verdiği rezidans ruhsatları nedeniyle merkezin alt yapısını çökerttiler. Şimdi de afet deyip suçu kendinde değil ilahi rahmette arıyorlar ! Bu bakış açısı neyle açıklanabilir ? İhtiyatı ve istişareyi elden bırakan bir yönetim anlayışının bu türden şeylere sarılmasına şaşırtıcı değil.” dedi.

MERKEZE KAZMA VURMADAN ÖNCE KAPATILAN KUŞAKLAMA KANALLARI YENİDEN AÇILMALIDIR.
Açıklamalarına devam eden Abdullah Akın “Şerifoğulları kazmayı merkeze değil kuşaklama kanallarına vurmalıdır. Milletimizin parasını ve vaktini çarçur etmemelidir. Bu paraları milletimiz bin bir zorlukla kazanıp devletine teslim ediyor bu şuurla hareket etmelerini tavsiye ediyorum.” cümleleriyle açıklamasını noktaladı.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum