Reklam

YENİ MADALYALAR İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Depremin ardından evleri ağır hasar alıp yıkılan Milli Kick Boksör Zelal Şengür ve sporcu kardeşleri, yeni madalyalar için antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor.

YENİ MADALYALAR İÇİN ÇALIŞIYORLAR
09 Mart 2020 - 11:53 - Güncelleme: 12 Mart 2020 - 19:56

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından evleri ağır hasar alıp yıkılan Milli Kick Boksör Zelal Şengür ve sporcu kardeşleri, yeni madalyalar için antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor.
25 yaşındaki Milli Kick Boksör Zelal Şengür ve ailesinin kaldıkları ev, 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin ardından ağır hasar aldı. Ağır hasarın ardından bir daha evlerine giremeyen Şengür ailesi, spor salonunda ve yurtlarda ikamet etmeye başladı. Kiralık olarak az hasarlı bir eve yerleşen Şengür ve 5 kardeşi depremin etkisinden profesyonel olarak yaptıkları sporla atlatmaya çalışıyor.Şuana kadar yaklaşık 50 madalya kazanan kardeşler, bunlara yenilerini eklemenin çabasını veriyor.
Deprem günü çok korktuklarını belirten Milli sporcu Zelal Şengür, “Antrenmanımızı bitirdikten sonra kardeşlerimi eve bıraktım, tekrar salona döndüm. Bayağı hastaydım o gün hastaneye gideyim diye düşünmüştüm. Antrenörümle konuşurken bu hadiseyi o sırada deprem oldu. Ben geçer diye düşündüm en başta, madalyalara baktım ama durmadı daha şiddetlendi. Salonu terk ettik hemen terliksiz bir şekilde dışarı çıktık. Direk kardeşlerim, ailem aklıma geldi . Daha yeni eve bırakmıştım onları ve her yer düz olmuştur hissi oluştu bende. Aramaya çalıştım ama telefon da çekmedi. Evimiz bayağı bir hasar almıştı ve daha sonra da yıkıldı. 1. ve 2. katlar kolonlarıyla birlikte patlamıştı zaten. Tahliye ettik biz de evimizi. Kiralık olarak bir eve taşındık ama o da hasarlı. Mümkün olduğunca eve girmemeye çalışıyoruz. Zaten ilk günler de spor salonunda kalıyorduk" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum