YIKIM VE YAPIM İŞERİNDE ESNAFLARIMIZI DAHİL ETMEK GEREKİR

MHP İl Genel Meclis Grup Başkanı Osman Dilek, yaşanılan deprem sonrasında İç İşleri Bakanının verdiği sözleri yerine getireceğine inandığını ifade ederek depremde zarar gören binaların yıkım ve yapım işlerinde esnaflarımıza sahip çıkılmasını istedi

YIKIM VE YAPIM İŞERİNDE ESNAFLARIMIZI DAHİL ETMEK GEREKİR
03 Şubat 2020 - 21:30 - Güncelleme: 06 Şubat 2020 - 21:40

MHP İl Genel Meclis Grup Başkanı Osman Dilek, Şubat ayı İl Genel Meclis toplantısında depremde toplumun beklentilerini ve depremde zarar gören binaların yıkım ve yapım işlerinde yerel esnafların dışlandığında yaşayacağı sıkıntıları dile getirdi. Dilek yaptığı konuşmada şunları söyledi “Elazığ’da depremin artçıları devam ediyor. Aslında Elazığ’ın depremi bu süreçten sonra başladığı kanaatindeyim. Bu sıkıntılarla ilgili İç İşleri Bakanı bazı sıkıntılarla ilgili bazı sözlerde, taahhütlerde bulundu. Elazığ’ın onarımı ile ilgili yapımı ile ilgili. Biz bakanı daha İç İşleri Bakanı olmadan önceki süreçte de tanıyoruz. Sözünün eri, dik duruşu ile Türkiye de itibar sağlayan bir karakteri vardır. Verdiği sözlerin arkasında duracağı konusunda eminim. Cumhurbaşkanının onayı Bakanlar Kurulunun kararı ile verdiği sözlerin yerine getirmesini bekliyorum. Elazığ’ın mağduriyeti ancak bu şekilde giderilebileceği ek kanun maddelerle giderilebileceği konusunda beklentim çok büyüktür”dedi.
ESNAFLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK GEREKİR
Türkiye’nin her vilayetinde yıkımla ilgili insanlar geldiğini belirten Dilek; “Elazığ’daki yıkım ekiplerini bu işle alakalı müteahhit arkadaşlarının dahil edilmesini gerekliliği konusunda kanaatim var. Yıkım işi acil olduğu için yıkım işleri ihale ile yapılmıyor. Çağırıp davetiye usulü işi veriyorlar. Dışardan gelen insanlarda bunları yapıyor. Acil olduğu için bu iş doğru. Ancak Elazığ’daki yıkım ekiplerinin de bu işe dahil edilmesi gerekir. Hepimiz depremden zarar gördük. Herkes mağdur ve depremzededir. Bu süreçte Elazığlı insanımızı dahil edersek onlarda kendilerini amorti ederler. Yıkım sürecinden sonra yapım sürecinin olup olmayacağı konusunda tereddüttüm var. Acil yapım süreci de acil yıkım süreci gibi olursa Elazığ’daki esnaflarımıza sahip çıkmamız lazım” şeklinde konuştu. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum