Yıkımlarda kafa karıştıran ihaleler tam gaz devam ediyor

İlimizde deprem sonrası kurumlara ait yıkım ihalelerindeki spekülasyonlar hafızalarda tazeliğini korurken bugün Baskil Yatılı Bölge Okulu binasının adrese teslim ihale iddiaları gündeme düştü. İhalenin yapılış şekli doğrudan teminle teklif usulü ile verilmesi yıkım ihalelerindeki tartışmalarını yeniden alevlendirecek gibi görünüyor. 11 bin metre kare alan üzerinde olan bir binadan yıkımcı firmalar yaklaşık 800 bin tl gelir elde edileceğini belirttiler

Yıkımlarda kafa karıştıran ihaleler tam gaz devam ediyor
14 Eylül 2021 - 19:35 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 14:42
İlimizde 24 Ocak depreminden sonra yıkımlarda yaşanan iddialar hafızalarda tazeliğini korurken bugün Baskil Yatılı Bölge Okulu binasının adrese teslim ihale edildiğine yönelik iddialar tartışmayı yeniden alevlendirdi. İhalenin şeklinin doğrudan teminle verilmesine yönelik iddialar yıkım ihaleler yeniden yandaşa mı veriliyor sorusunu akıllara indeki tartışmalarını yeniden alevlendirecek gibi görünüyor.

İlimizde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdu ile Baskil Yatılı Bölge okulunun yıkım girişimler yıkımcı firmalar tarafından suç duyurusunda bulunulmuş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Harput Yetiştirme Yurdu savcılık kararı ile yıkımı durdurulurken Baskil Yatılı Bölge okulunun gerçekleştirilen yıkım işi de Jandarma tarafından tutanak tutularak yıkım girişimi önlenmişti.

Kamuoyu bu yıkım sürecini yakından takip ederken bir iddia ve yıkım şekli kafalarda soru işaretlerinin yeniden oluşmasını ve spekülasyonların yeninden alevlenmesine neden oldu.

Bu gün el altında sessiz sedası gerçekleştirilen ihale şekli ile Baskil Yatılı Bölge okulunun yıkımının başlaması şaşkınlık yarattı. Edindiğimiz bilgilere göre doğrudan teklif usulü ile yapılan ihalede 11 bin metre kare üzeri kurulan okulun hurda karşılığı olarak 278 bin tl karşılığında bir Ankaralı bir firmaya verildiği öğrenildi.

Yıkımcı firmalar, 11 bin metre kare alan üzerindeki binadan yaklaşık 200 ile 250 ton hurda demir çıkacağını bunun yaklaşık 875 bin tl gibi bir gelir elde edilebileceğini yaklaşık 278 bin tl karşılığında binanın yıkımın düşük fiyatla verildiğini ifade ettiler.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum