Belediyeler iki okul yapacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin kente okul yapma muamması sonuçlandı. CHP Milletvekili Erol, kararının olumlu sonuçlandığını açıkladı

Belediyeler iki okul yapacak
13 Temmuz 2021 - 17:27 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 09:51
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin kente okul yapması konusunda geçtiğimiz aylarda talepte bulunmuş karar uzun bir süre sürümcemede kalmıştı. Nihayet konu ile ilgili olumlu kararın çıktığını CHP Milletvekili Erol açıkladı..

24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde ki depremde birçok okul hasar alarak yıkılmıştı. Hasar alan bazı okulların yapımı tamamlanırken bazılarının yapımı da tüm hızıyla sürüyor. AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un çağrısı üzerine harekete geçen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP’li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de Elazığ’da okul yaptıracağını açıklamıştı.


Okul yaptırmak için yazışmaların çok uzun bir süreçte tamamlanmamasına değinen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, okulların yaptırılma sürecini değerlendirdi. Erol, geçen hafta bu uzun yazışma sürecini Meclis’te gündeme getirdim.

EN KISA SÜREDE TEMELLER ATILACAK

Elazığ Valiliğinin okulları yaptıracak olan belediyelerle iletişime geçtiğini belirten Milletvekili Erol, Atatürk ve Gazi Meslek Teknik Anadolu liselerinin CHP’li belediyeler tarafından yaptırılacağını ifade etti. Erol, ayrıca Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür etti. Erol açıklamasının devamında, Atatürk Lisesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nin ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili yazışmalar yapıldı. En kısa sürede temeller atılarak okulların yapımına başlanacak. Bu düşünceyi de bize veren Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür ederim biz bu katkıyı düşünememiştik onun uyarısının ardından bu girişimde bulunduk dedi.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum