DEVA Partisinin amacı muhalefet yapmaktan öte, güçlü bir şekilde iktidara yürümektir

DEVA Partisi Elazığ İl teşkilatında yaşanan istifalardan sonra Genel merkez tarafından atanan yeni Başkan Av. Mehmet Kangal, DEVA Partisinin il Teşkilatları da, genel merkezin izdüşümü olarak, ilkeli siyaseti önemseyen, vatandaşın dertleri ile dertlenen,  bu dertlere çözüm önerileri sunan bir çizgide yol almıştır ve alacaktır açıklamasını yaptı

DEVA Partisinin amacı muhalefet yapmaktan öte, güçlü bir şekilde iktidara yürümektir
12 Nisan 2021 - 21:28 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 21:57
DEVA Partisi Elazığ İl teşkilatında yaşanan istifalardan sonra Genel merkez tarafından atanan yeni Başkan Av. Mehmet Kangal, DEVA Partisi kuruluş esasları itibariyle ilkeler ve değerlerine bağlı, temel hak ve hürriyetleri önemseyen bir siyaset anlayışı ile bünyesinde liyakatli, dürüst, vatansever, bütünleştirici ve yapıcı üslubu şiar edinen bireylerin oluşturduğu kadrolar ile siyaset icra etmek amacıyla kurulmuş bir parti olduğunu ifade ederek DEVA Partisinin il Teşkilatları da, genel merkezin izdüşümü olarak, ilkeli siyaseti önemseyen, vatandaşın dertleri ile dertlenen,  bu dertlere çözüm önerileri sunan bir çizgide yol almıştır ve alacaktır açıklamasını yaptı.

Yeni İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yazılı bir açıklama yaparak şunları belirtti, “DEVA Partisinin asıl gündemi ; siyasi çatışmalar , karalamalar ve nefret söyleminden ziyade; öncelikle ülkemizdeki siyasi anlayışa bambaşka bir soluk getirerek , siyasetin dilini değiştirmek ve kendi ilkeli siyasi anlayışını toplumun her kesimine yaymaktır. Asıl konuşulması gereken ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz, giderek artan işsizlik, pandemi dolayısı ile kötü yönetilen süreçlerdir. Problemi ortaya koyan ve bu problemin çözümü doğrultusunda kalıcı çözüm önerilerini sunan partimizin asıl amacı muhalefet yapmaktan öte, güçlü bir şekilde iktidara yürümektir.

Elazığ İl Teşkilatımız nezdinde, Genel Merkezimizce yapılan değerlendirmeler sonucunda, teşkilat içerisindeki tüm çalışma arkadaşlarımızın bu göreve hakkıyla layık olduğu gerçeği karşısında , Elazığ İl Başkanlığı görevi tarafımıza tevdi edilmiştir. Deva Partisinin kuruluş amacına inanmış siyaset bilinciyle ve ülke adına alınmış bir sorumlulukla yürütmekte olduğumuz Merkez İlçe başkanlığı görevini, İl Başkanı olarak da aynı hassasiyet ve özveri ile devam ettireceğiz. Bu süreçte mevcut İl ve İlçe teşkilatları ile beraber görevimizin başında , yorulmadan ve ilkelerimizden taviz vermeden birlik ve beraberlik içinde çalışacağımıza  olan inancımız yüksektir” denildi.  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum