Reklam
Reklam

"ELAZIĞ AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN"

Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken, İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında gündem dışı bir konuşmasında Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

"ELAZIĞ AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN"
03 Şubat 2020 - 15:36 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 14:00

Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken, İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında gündem dışı bir konuşma yaptı. Telçeken, konuşmasında Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.
Cuma Telçeken, Elazığ’da ki depremi en az can kaybıyla atlattık. 1939 Erzincan depreminde ve 17 Ağustos Marmara depreminde kaybedilen onlarca insan gibi Elazığ’da da çok sayıda insanı kaybedebilirdik” diye konuştu.
TELÇEKEN DEPREMİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI
Deprem sonrası faciaya ramak kaldığını söyleyen Telçeken konuşmasında; “Kısa süren ve merkezden 36 km uzaklıkta meydana gelen deprem sonucunda 41 kişinin hayatını kaybetti ve 45 kişi enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Deprem sonrası hastanelere başvuran bin 607 kişiden bin 523 kişinin taburcu edilmesi ve 16’sı yoğun bakımda olmak üzere 84 vatandaşımızın tedavisinin devam etmesi gözden kaçmamalıdır. Elazığ ve Malatya’da 87 bina yıkılması, 1287 binada ağır hasar, 57 binada orta hasar ve 876 binada az hasar tespit edilmesi, merkezde 10 okula yıkım kararı verilmesini lütfen hesaba katın. Faciaya ramak kalmıştır.” cümlelerine yer verdi.
“AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİDİR”
 Telçeken Elazığ’ın gündeminde olan afet bölgesi konusu hakkında; “Elazığlıların önemsediği ve olmasını umdukları afet bölgesi ilan edilmesi Elazığ’ın yaralarının sarılmasında fayda sağlayacaktır.” diye konuştu.
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum