Esnafımızı bir başkasının avucuna düşürmeyeceğiz

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığına 6 aydır başkan adayı olduğunu ilan eden Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, İlk sloganlarının adaletli ve şeffaf bir yönetim olduğunu ve hiçbir odayı ayrıştırmadan hizmet gerçekleştireceklerini açıkladı.

Esnafımızı bir başkasının avucuna düşürmeyeceğiz
11 Mayıs 2022 - 09:31 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 20:50
Katıldığı elaziginsesi.webtv’de ekonomik gündemi değerlendiren Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan birlik seçimlerine aday olduğunu belirtti ve yapacağı çalışmaları açıkladı. Ulaş;   “Adaylığımızı 6 aydır ilan etmişiz. Bizler ilk sloganımızdır Adaletli ve şeffaf bir yönetimi sağlayacağız. Biz ekip olarak göreve geldiğimiz zaman arkadaşlarımızın hepsinin de ortak ifadesidir hiçbir odayı ayrıştırmadan hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Kaldı ki zaten bizim amacımız birleştiren olmaktır. Biz birleştirmeyi sağlıklı bir şekilde sağlam bir iradeyle gerçekleştirirsek inanın ki çok güzel şeylere vesile olacağız.  Kurumsal kimliğimizin bile zayıf olduğunu düşünüyorum. Önemli olan çatının güçlü olmasıdır. 10 katlı bir binayı düşünün en önemli olan birimi neresidir iskeletidir. Biz yarın geldiğimiz zaman bu ayrıştırmayı ortadan kaldırıp birleştireceğiz.’’ Diye konuştu.

KURUMSAL KİMLİĞİN ZAYIF OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
Kurumsal kimliğin zayıf olduğuna dikkat çeken Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş bir teşkilata en önemli unsurun çatı olduğunu ifade etti. ‘’ Kurumsal kimliğimizin bile zayıf olduğunu düşünüyorum. Sadece x oda z oda iyi olması asla o teşkilatın iyi olduğu anlamına gelmez. Önemli olan çatının güçlü olmasıdır. Bunu da ayrıştırmayı ortadan kaldırmakla başaracağız.’’ Dedi

HİZMET BİNASI İLK PROJEMİZ OLACAK
Göreve geldiklerinde hizmet binasının ilk projeleri olacağını dile getiren Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, Şehirde tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla diyaloglarının fevkalade olduğunu söyledi.’’ Hizmet binası bizim ilk projemiz olacak bununla beraber zaten şehirde tüm kamu kurum ve kuruluşlarla diyaloğumuz fevkalade yani bizim esnaflarımızın kurumlarımızdaki işleyişlerde zorlandığımız noktalar olduğu zaman bireysel görüşmelerimizde çözülecek bir şey varsa çözüyoruz. Bununla beraber esnafa verilmesi gereken hakkı doğru zamanda doğru yerde hızlı bir şekilde kendilerine ulaştıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

ESNAFLARIMIZIN HER ZAMAN ARASINDA OLACAĞIZ
Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, göreve geldiklerinde proje ofisi kuracaklarını ayrıca hizmet edilen odaların çalışmalarını kamuoyuna taşımak için basım birimi kuracaklarını açıkladı. ‘’ Yöneticiler olarak biz esnaflarımızın her zaman arasında olacağız. Oda başkanlarımızla konuştum ilçelerimize belli periyotlarda ziyaretlerde bulunup esnaflarımızı gezeceğiz oradaki bürokrasiye oda başkanımızın yalnız olmadığını yanında güçlü bir teşkilatın neferlerinin olduğunu biz hissettireceğiz. Doğal afet meydana geldi o süreçte esnaflarımıza kredi veriliyordu. Biz kurumumuzda proje ofisi kuracağız. Çünkü olmazsa olmazımız olacak. Çağımız gereği her şey projelerle yürüyor. Esnafımızı bir başkasının avucuna düşürmeyeceğiz. Ekimiz bütün odaklarımızın bütün esnaflarımızın projelerinde kendilerine hizmet edecek. Artı orada bizim hizmet eden odalarımızın çalışmalarını kamuoyuna taşımak adına bir basın birimi kuracağız.’’ Açıklamalarda bulundu. 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum