İki katlı köy evi beklentisi hayal oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı Tv programda köylülerin İki katlı bina taleplerini dillendirmeyip, köylerde yapılan evlerin köydeki istihdamı oradaki hayatı yeniden canlandıracak oradaki üretimi yeniden canlandıracak önemli bir kalkındırma projesi olduğunu belirtmesi dikkat çekti.

İki katlı köy evi beklentisi hayal oldu
03 Mayıs 2021 - 00:48 - Güncelleme: 05 Mayıs 2021 - 23:28
İlimize 24 Ocak tarihinde yaşanan depremde zarar gören köy evlerinin durumu aylarca muallakta kalmıştı. Özellikle köy evlerinin iki katlı olması konusunda 2020 yılı eylül ayında İl Genel Meclisini ziyaret eden Ak Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut’a İl Genel Meclis üyeleri talep etmiş Milletvekili Bulut ise talep doğrultusunda bunu yapmaya muktedir olduklarını söylemişti. Aradan aylar geçmesine rağmen iki katlı binalar yerine tek katlı binaların yapılması ve  Malatya yapılan iki katlı binaların kamuoyunda yer alması vatandaşta büyük tepkisine neden olmuştu.
İlimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı Tv programda köylülerin İki katlı bina taleplerini dillendirmeyip, köylerde yapılan evlerin köydeki istihdamı oradaki hayatı yeniden canlandıracak oradaki üretimi yeniden canlandıracak önemli bir kalkındırma projesi olduğunu belirtmesi dikkat çekti.
Bakan Kurum; “Köy evlerimiz çok önemli bir projedir. Toplam 3500 köy evi yapıyoruz. Ahırı ile ihtiyaçlarını giderebileceği ve köydeki istihdamı oradaki hayatı yeniden canlandıracak oradaki üretimi yeniden canlandıracak önemli bir kalkındırma projesidir. O ahırda iki tane baktığı zaman çocuklarını okutabileceği, hayatını idame ettireceği projedir. Çelik konstrüksiyondan yaptık. Acaba diyen çok vatandaşımız oldu. Bittiğinde insanlar içine geçtiğinde hepsi huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşıyor olacak. Yer teslimi yapıldıkça burasıda örnek bir proje olarak hayata geçirildi” dedi   

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erhan Muzoğlu
    2 ay önce
    Köy evlerinde ahır yapılmadığını biliyoruz. 88 M2 Kare evlerde nasıl huzur içinde yaşanacak bilen varmı