İlçeye hayat veren ağaçlar kesildi

Karakoçan İlçesinin tam ortasında halkın nefes aldığı ve yorgunluğunu giderdiği park alanı AK Partili Meclis üyesinin yakınına cafe açılması için ihale verilmesi iddiası tepki çekti. DEVA Partisi Belediyenin bağlı bulunduğu siyasi iradenin bir an önce konuya müdahil olmasını istedi.

İlçeye hayat veren ağaçlar kesildi
15 Kasım 2021 - 16:45 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 17:03
Karakoçan ilçesinin tam orta yerinde, ilçe merkezinde halkın nefes alabildiği tek alan olan Atatürk parkındaki ağaçlar, Belediye tarafından meclis üyelerinden birinin yakınına verilen ihale sonucunda kesilmeye başlandı

2021 yılı başlarında Karakoçan Belediyesi tarafından merkezde bulunan park alanının tümü üzerinde yapılması planlanan projeden, halkın ortak tepkisi üzerine geri adım atılmış, herhangi bir girişimde bulunulmamıştı. Ancak bir süre sonra konu tekrardan  gündeme gelerek, bu sefer de aynı park alanının bir kısmını kapsayacak şekilde, Belediye meclis üyesi Abidin Gürbüz’ün yeğeni olan isim üzerinden işlemlerin yürütülmeye çalışılmasına DEVA Partisi tepki gösterdi. DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yaptığı yazılı açıklamada, “Bu alan üzerinde yapımı düşünülen cafe restoran için ise, halkın gözü önünde umursamadan 40-50 yıllık ağaçlar kesilerek alan oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Gerçekleştirilen uygulamaya baktığımızda, park ihalesinin meclis üyesinin ismi üzerinden yeğenine verilmesi ve akabinde halkın tepkisine rağmen ağaçların katledilmesi, Karakoçan Belediyesinin haksız uygulamalarına bir yenisini daha eklemiştir.


Buradan talebimiz, Belediyenin bağlı bulunduğu siyasi iradenin bir an önce konuya müdahil olarak Karakoçanlı vatandaşlarımızın tepkilerine kulak vermelerini ve sürekli rahatsızlık uyandıran haberlerle gündeme gelen belediyenin artık hizmet odaklı davranmasını sağlamalarıdır” dedi.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum