Işıkver; "Bu devleti onlara bırakmayacağız"

Bu gün 15 Temmuz FETÖ terör örgütü kalkışmasının beşinci yıldönümü. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver, yazılı bir açıklama yayınlayarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin o gün ve ondan sonraki günlerde dik duruşu nedeniyle kaosu önlediğini söyledi.

 Işıkver; "Bu devleti onlara bırakmayacağız"
15 Temmuz 2021 - 11:58 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 09:54
Bu gün 15 Temmuz FETÖ terör örgütü kalkışmasının beşinci yıldönümü. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver, yazılı bir açıklama yayınlayarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin o gün ve ondan sonraki günlerde dik duruşu nedeniyle kaosu önlediğini söyledi.
MHP İl Başkanı Işıkver yazılı açıklamasında şunları belirtti.  “Biliyorsunuz 15 Temmuz devletin içine sızmış bir ihanet şebekesinin kendisine emanet edilen devletin helikopterini silahını uçağını memleket çocuklarına yapmış olduğu saldırıdır hederi şerefi haysiyeti onuru bir Amerikan doları kadar olan bu şebekenin istikbalimizi anayasal düzenimizi temel hak ve hürriyetlerimizi tehdit eden bu eylemin 5. Yılındayız. “15 Temmuz”u çok iyi anlamak ve o süreçle alakalı hissiyatında hiç bir zaman kaybetmemek gerektiğini düşünüyorum
15 Temmuz gecesinde şanlı demokrasi zaferinde Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşunu, ferasetini, Sayın Genel Başkanımızın cesaretinin Türk milletinin güçlü bir gelecek inşa etmesi noktasında böyle bir tehditti bertaraf etmesi noktasında çok önemli olduğunda ayriyeten belirtmek istiyorum.

Darbedeki dik duruşlarından ötürü de Sayın Cumhurbaşkanıma ve Sayın Genel Başkanımıza başta olmak üzere memleketin haysiyetini ve iradesini satmamış, bütün çocuklarına bütün evlatlarına da başta resmi görevlilerine daha sonra da ve hasetende Türk milletinin aziz Türk milletinin büyük Türk devletinin yiğit kahraman evlatlarına da ayriyeten şükranlarımı ve minnetlerimi arz ediyorum.
Yine 15 Temmuz dolayısıyla hayatını kaybeden şahadete yürüyen o gece Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla evimiz kira ama memleket bizim haykırarak meydanları dolduran zulüm Azrail olsa da hakkı tutacağım diyerek meydanları dolduran tankların tüfeklerin topların uçakların karşısında irade ortaya koyan yüce Türk milletinin evlatlarına 251 aziz şehidimize de rahmet ve minnet ve dualarımızı gönderiyoruz. Yine2194 gazimize de buradan şükranla yad ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Allah bir daha bize böyle bir Amerika CIA direktörünü planladığı Amerika’nın planladığı bir darbeyle bizi sınanmasın, bizi imtihan etmesin diyorum. Allah devletimizi her daim payidar kılsın diyorum.
O gün tankların önünden kaçan bir genel başkan bir taraftan da bu millet için canını ortaya koyan ve o dönemde o gece bedenini ortaya koyan bir genel başkan ve bir camia var ki, şuan bile ellini çekmiş olsaydı, Türkiye’nin nasıl bir kaosa sürüklenebileceğini insanlar görebiliyorlar. Böylece 15 temmuz gecesi de ondan önceki dönemde de Sayın Genel Başkanımız zaten itibarı şahsiyeti dünya görüşü ortaya çıkmıştı. 15 Temmuz da Sayın Devlet Bahçeli’nin bu kalıplaşmış siyasi anlayışı çok netleşmedi mi…

O gece Aziz Millet, Milliyetçi Hareket Partisin ülkenin demiri çimentosu oksijeni olduğunu bir kez daha anlamış olurken öbür taraftan da tankın önden kaçan bir Genel Başkan oldu”

Mücadelemiz devam edecek
Türkiye bu kadar açık bir şekilde emperyalizmin korku duvarlarını yıkarken bu  hissiyatı paylaşamadığını da maalesef üzülerek müşade ettiklerini belirten Işıkver; “Bizim Cumhuriyetçi Halk Partisinden bir beklentimiz yoktu. Bunu bir siyasi partinin il başkanı olarak söylemiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin isimsiz bir vatandaşı olarak söylüyorum. Milli köklerinden manevi köklerinden kopmuş bir Cumhuriyet Halk Partisinin Türk milletine verecek hiç bir şeyi yoktur. Bugün ki zeminde de görüyoruz ki; Ahmet’in, Mehmet’in, Zeynep’in, Zehra’nın çocuklarını nöbet kulübesinde ensesine kurşun sıkmak suretiyle şehit eden yine ailesiyle beraber çarşıda çarşı izinlerine çıkan Uzman Çavuşlarımızın, Askerlerimizin ensesine kurşun sıkarak şehit eden eli kanlı PKK terör öğürtünün siyasi uzantısı olan HDP ile beraber nasıl bir siyasi ittifak içerisinde olduklarını maalesef Cumhuriyet Halk Partisinde perdeleyerek de olsa İYİ Partinin de HDP’nin siyasi ortağı olduğunu ve Türkiye’de bir iktidar devşirmeye çalıştıklarını yine emperyalizmin bütün unsurlarıyla beraber Türkiye Cumhuriyeti Devletinin özelikle 15 Temmuz 2016 itibaren millileşmiş,  yüzde yüz bağımsızlaşmış Türkiye Cumhuriyeti devletin bugün ki profiline intibak edemedikleri için hazım edemedikleri için farklı bir kampın parçası olduklarını onlarla mücadelemiz devam ederek gerek Cumhuriyet Halk partisi ile gerekse bugün ki zeminde İYİ Parti ile gerekse onların saklamak çalıştıkları kan kardeşleri ortakları olan halkların demokrat partisiyle de onların temsil ettiği mecliste temsil ettikleri teröristler ile terör örgütleriyle de mücadelemiz Allah’ın izniyle devam edecek.  Biz varken de onlara bu coğrafyada hayat yoktur. Allah’ın izniyle biz bu devleti onlara bırakmayacağız” dedi    

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum