İşsiz genç bırakmadığımızı gibi göçü tersine çevireceğiz

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, hem ülke gündemi hem de ilimiz gündemi hakkında yazılı açıklamalarda bulundu.

İşsiz genç bırakmadığımızı gibi göçü tersine çevireceğiz
17 Kasım 2021 - 16:22 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 17:01
Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, hem ülke gündemi hem de ilimiz gündemi hakkında yazılı açıklamalarda bulundu. Akın, Türkiye’nin yabancı bankaların sömürgesi haline geldiğini belirterek paramız sadece dolar karşısında değil, ekmeğin karşısında bile değer kaybediyorsa, kimse düzgün bir yönetimden bahsedemez dedi.

Akın, açıklamasında  İlimiz gündemi ile ilgili olarak yaptığı açıklamaların ana başlıkları şöyle;


Elazığ’ın tüm ilçeleri yıllardır siyasi olarak sömürülüyor ! biz geldiğimizde işsiz genç bırakmayacağız.
Vatandaşlarımdan rica ediyorum. İlçelerimize gidip bir gezsinler. Hepsi yıllardır hep aynı durduğu yerde duruyor. Bu kadar siyasetçi çıktı, ilçelerde yapıla yapıla 1-2 çocuk parkı, şanslı bir ilçeyse yeni bir kaymakamlık binası biraz daha şanslıysa yılda bir festival yapılıyor. Soruyorum ilçeleri ömürde bir gezen vekiller bu ilçelerdeki nüfusu korumak için, gençlerine iş vermek için hangi fabrikayı, tesisi yaptılar. Ya da yapmaya vesile oldular. Ya da hangi ilçeyi turizme kazandırdılar veya hangi ilçeyi tanınmayacak kadar güzelleştirdiler. 20 yıldır bırakın böyle şeyler yapmayı bir proje bile çıkıp açıklamadıklarını görüyoruz. Bu insanları yanıltıp, sömürmek değildir de nedir ? Biz geldiğimizde inşallah her ilçeye bir fabrika kurarak, ilçenin her alanda kalkınmasını sağlayarak işsiz genç bırakmadığımız gibi tersine göçü sağlayacağız.

Elazığ’da ekmeğin gramajını düşürenler, sahada vatandaşı dinliyormuş gibi yaparak seçimi kazanamayacak!
Vatandaşımız artık eğriyi doğruyu çok iyi anladı. Bu ülkede iktidar tarafından 19 yıldır göz ardı edilemeyecek hatalar yapıldı. Bunlar yapılırken vatandaşa hiçbir şey sorulmadı. Sahada bir kaç kişiyi dinliyormuş gibi yapmak AKP’nin 19 yıldır yaptığı büyük hataları telafi etmeyecek. Bu ülkenin kaynakları 19 yıldır, yüksek faizli borçlarla dış güçlere aktarıldı ve aktarılmaya devam ediyor. Bu ülkenin fabrikaları kapatıldı, ithalat cennetine çevrildi. Üretim azaldı, bunu yıllık tüketilen elektrik miktarından çok rahatlıkla anlayabilirsiniz, kimse bu gerçeği saklayamaz. İşsizlik had safhada, ve doğru dürüst bir tarım, eğitim, vb politikalar yok bunu herkes biliyor. Vatandaşlarımız borç, vergi ve zam yükü altında inliyor. Zaten yapılan anketlerde AKP’nin oylarının eriyip yok olmaya yüz tuttuğunu kendileri dahil herkes görebiliyor.

Deprem konutları yapım işi,  iş bitim süresinin 3 katını geçti. uygulanmış tek bir ceza gösterilemez!
Vatandaşlarımız 3. kışını konteynırlarda geçirecek. İnsanın bu kadar küçük bir alanda yaşaması bile bir bunalım sebebidir. Bakınız deprem konutlarının önündeki levhalarda yazan yapım süreleri, normal iş bitim süresinin neredeyse 3 katına çıktı. Uygulanan tek ceza gösterilemez tek yaptırım gösterilemez. Kim bunun hesabını soracak. Tabi ki vatandaş soracak, Saadet partisi soracak.

Deprem evleri ücretsiz verilmeli
Biz her zaman ifade ettik 1977 depreminde 14 bin konutu vatandaşa 6 ayda yapıp ücretsiz verdik. Yine veririz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bunların elinde her imkan var ama hala vatandaşa zulmediyorlar. Ve üstüne üstelik para talep ediyorlar. Allah bunun hesabını soracak. 

Şerifoğulları, Elazığ belediyesini borç batağına sürüklüyor.
Elazığ Belediyesinin yurt dışından alacağı faizli devasa krediden vazgeçmesini talep ediyoruz. Bu memleketi borç batağına sokmaya kimsenin hakkı yoktur. Bir yatırım yapılacaksa bu devletimizin imkanları ve öz kaynaklarla yapılmalıdır. 20 senede ülkemiz AKP tarafından borç batağına sürüklenmiştir. Dolar 1 liradan 10 liraya çıkmış milletimiz perişan olmuştur. Sayın Şerifoğulları buna bakıp ibret almalıdır ve aynı hataya düşmemelidir.

Elazığ belediyesi halk ekmeği kurmalıdır !
Belediye Başkaı Şerifoğulları halkı dinleme ve hizmet konusunda samimiyse, halkın çıkarı için, yapılan ekmek zammı nedeniyle dar gelirli vatandaş İçin HALK EKMEK fabrikasını kurmalıdır. Bu çağrımızı yineliyoruz.

Elazığ’da hekimlerin ve hastaların sorunlarının altında kötü yönetim yatıyor ! 
Üniversite ve şehir hastanelerinde hem hekimlerin yükünün hafifletilmesi hemde hastaların sağlık hizmetlerine zamanında ulaşılabilmesi için bir an önce hekim eksikliği ve teçhizat eksikliği giderilmesi gerekiyor. Bu durumu ise ancak hastane yönetimi çözebilir. Bundan dolayıdır ki hastane yönetimini göreve çağırıyoruz. Bir hastanın ultrason gibi sıradan bir hizmete günlerce ulaşamamasını kimse savunamaz. Hasta psikolojisini anlamayan bir tedavi anlayışı eksik bir anlayıştır.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum