Kamuda torpil ve kayırmacılığın ispatıdır

Palu Belediye Başkanının belediyeye torpilli işçi alımları ile ilgili verdiği açıklamanın şokunu yaşarken Deva Partisi İl Başkanı Kangal, Palulu vatandaşların tepkilerine rağmen, ben istedim oldu mantığı ile hareket edilmesi, hizmet makamı olan belediyenin bu amacından ne kadar uzaklaştığını ve adaletsizliklerin artık saklanamayacak kadar aleni bir duruma geldiğini gözler önüne sermiştir.

Kamuda torpil ve kayırmacılığın ispatıdır
29 Eylül 2021 - 19:17 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 10:01
Palu Belediye Başkanının belediyeye torpilli işçi alımları ile ilgili bir gazeteye verdiği açıklama gündeme bomba düştü. Kamuoyu Belediye Başkanının itiraflarının şokunu yaşarken muhalefet partilerinden tepkiler gelmeye başladı. Deva Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, Palu belediye başkanlığının planladığı işçi alımı ile ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaları hayret verici bir şekilde izlediklerini açıkladık.

Alınacak işçilerin önceden belirlenen isimlerden oluştuğu duyumu üzerine konuya müdahil olan Belediye Başkanı, durumu açık bir şekilde itiraf ederek, kamudaki torpil ve adam kayırmacılığını bir kez daha gösterdiğini ifade eden Kangal; “Palulu vatandaşların tepkilerine rağmen, ben istedim oldu mantığı ile hareket edilmesi, hizmet makamı olan belediyenin bu amacından ne kadar uzaklaştığını ve adaletsizliklerin artık saklanamayacak kadar aleni bir duruma geldiğini gözler önüne sermiştir. Bu ve benzeri birçok haksız uygulama sebebi ile artık halkımız tarafından sürekli dile getirilen, belirli bir partiye ya da gruba mensubiyet şartı dışında kamuya giremeyecekleri düşüncesi de, ne yazık ki doğrulanmıştır.

Özellikle son yıllarda artarak devam eden bu tür alımların bir an önce,  adalet ve liyakat esasına göre yürütülmesi, yandaştan ziyade hak edene öncelik verilmesi, kamu vicdanı açısından olmazsa olmaz beklentidir.” dedi 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum