Kuraş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

İlimizde 23-26 Eylül tarihlerinde 51 ilden 449 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Kuraş Türkiye Şampiyonası sona erdi. İlimizden iki sporcu derece yaptı

Kuraş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
26 Eylül 2021 - 16:20 - Güncelleme: 26 Eylül 2021 - 21:41
İlimizde 23-26 Eylül tarihlerinde 51 ilden 449 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Kuraş Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Kuraş, As Başkanı Bünyamin Er yaptığı açıklamada, "449 tane sporcu bugün buraya katılmıştır. Kuraş adına çok büyük bir başarıdır. Bu aynı zamanda sadece Türkiye’de değil dünyada da en büyük bir milli müsabaka olarak değerlendirebiliriz. Elazığ İl Müdürlüğü ve İl Temsilcilerinin bize karşı göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka, dostluk Türkiye kuraş’ının çıtasını ve seviyesini yükseltti. Bugün son gündü çok teşekkür ederim her şey için bizi mutlu ettiniz. " ifadelerine yer verdi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; "Öncelikle Kuraş, As Başkanımz Bünyamin beye, yönetiminde Yaşar Bey'e, Mustafa Bey'e, konuklarımız olan Sayıştay Denetçimiz Cengiz Bey'e, Emniyet Müdür Yardımcımıza, Kuraş’ın içerisinde görev alan teknik komitedeki arkadaşlara, hakem arkadaşlara, tüm sporcu ve antrenörlere teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonasının ilimizde yapılmasında Kuraş Federasyonunun almış olduğu karadan dolayı onlara şükranlarımı arz ediyoruz. Bu şehir gerçekten birçok organizasyonu kaldırabilecek bir şehir. Bizde kurumumuz olarak ve paydaşlarımız olarak ev  sahipliği yapmış olduğumuz Kuraş Türkiye Şampiyonasında bugün sona geldik. Ben başarı göstermiş tüm sporcu ve antrenörleri tebrik ediyorum. Bize yardımı ve sürekli yanımızda olan  Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza, İl Özel İdare Genel Sekreterimize, ASKF Başkanımıza, organizasyonda görev alan kurum personelimize, tesis amirimize aynı zamanda Kuraşda dolayı görev almış arkadaşlarımızın hepsine şükranlarımı arz ediyorum. Çok teşekkür ederim. İlimize hayırlı olsun. "ifadelerine yer verdi.

Kuraş Türkiye şampiyonasında İlimizden 8 Kategoride yapılan müsabaka sonucunda 40 kg da Zeynep Sarıca ile Helin Aksuoğlu dereceye girdiler.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum