Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi çürüyor

İlimizde Sivrice İlçesinde turizmin canlandırılması amacıyla üç yıl önce 1 milyon TL'den fazla harcama yapılarak inşa edilen Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi çürüyor. 12 metre yüksekliğinde dev salıncak, spor, oyun ve eğlence parkurları, bungalov evler harabe durumda bulunuyor

Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi çürüyor
17 Eylül 2021 - 10:09 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 17:29
İl Özel İdaresine bağlı  Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Sivrice İlçesinde 1 milyon 140 bin TL maliyetle yapılan ve 2019'da görkemli bir açılışla hizmete açılan Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi kaderine terk edildi.
Bekçisi bile olmadığı tesiste, ziyaretçilerin konaklayabilecekleri bungalov evleri ve kafeteryalar bulunuyor.

“PARK ATIL HALDE BIRAKILDI  
Elazığ'ın eski valisi Çetin Oktay Kaldırım döneminde bu projenin yapıldığını belirten CHP Sivrice İlçe Başkanı Erim Öztürk, “Macera Parkı, bir önceki dönemde ilimizde görev yapmış sayın Vali Çetin Oktay Kaldırım, tarafından hayata geçirilmişti ve bu proje de takdir edilmişti. Ancak sayın Kaldırım ilimizden ayrıldıktan sonra macera parkıyla ilgili herhangi bir girişimde bulunulmadı. Şu anda burası atıl vaziyette. Kaymakamlık yetkililerine sordum bekçisi dahi yokmuş. O parka gidilirken orman yolunu kullanmak zorundasınız ancak jandarma 1 Ekim'e kadar o ormana girişlerini de kapatmış. 2 yıl olmasına rağmen burası tam olarak bitmemiş. Bu parkın işletilmesi için bir ara bir kişiye ihale yoluyla verildi ancak ihale iptal oldu. O günden bugüne kadar atıl vaziyette bekliyor park” dedi.
 
“BİZİM İLÇEMİZDE DE ANKAPARK’IN BENZERİ OLDU”
Macera parkına 2019 yılında 1 milyon 140 bin TL masraf yapıldığını aktaran Öztürk, “O para şuan oraya gömüldü. Memleketin parasına yazık. Sivrice ilçesi bölgede turizm yeri olarak görülmekte ancak AKP hükümeti bu gibi işleri artık alışkanlık haline getirmiş. Nasıl ki AKP döneminde Ankara'da Ankapark'a milyonlarca yatırım yapılmasına rağmen çürüyüp gittiyse bizim ilçemizde de bunun bir benzeri yapıldı” diye konuştu.

“AKP BİRİLERİNE PARA KAZANDIRMAK İÇİN YAPMIŞ”
Öztürk konuşmasını şöyle devam etti:
* AKP, bu gibi işleri birine para kazandırmak için yapıyor ancak ya yarım bırakılıyor yada atıl vaziyette bırakılarak yapılanlar çürümeye terk ediliyor.
* Eğer burasının çalışması bitmiş olsa ve hizmete açılsa büyük bir ilgi görür, ilçe esnafımıza da ekonomik anlamda bir yararı olurdu.
* Ama 2 yıldır ne gelen var ne de buranın durumuyla ilgilenen var. Milyonlarca para harcanmış böyle bir işletmenin neden atıl vaziyette bırakıldığına dair yetkililerin açıklama yapması lazım.
* AKP milletvekilleri 2019 yerel seçimlerine bir hafta kala Sivrice ilçemizde ikinci rehabilitasyon merkezi açtılar buraya 100 kişinin alınacağını söylediler.
* Bir hafta sonra seçim oldu seçimi ilçemizde MHP kazandı. AKP burada seçimi kaybedince ne rehabilitasyon merkezi kaldı ne de tabelası kaldı.
Kaynak; Sözcü


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan GÜNDOĞAN
    1 ay önce
    Sivrice belediyesine devretsinler tüm Sivriceliler faydalansın niyet önemli niyet bozuk olunca