Maden İlçesi mağduriyeti devam ediyor

DEVA Partisi İl Başkanı Av.Mehmet Kangal; Maden İlçesindeki yaşanan sorunların çözülmediğini, çalışan kesim ise ilçede mağdur olduğunu dile getirdi

Maden İlçesi mağduriyeti devam ediyor
29 Ağustos 2021 - 18:41 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 17:51
DEVA partisi Maden ilçesine gerçekleştirilen ziyarette, ilçenin mevcut durumu ve ilçe halkının talepleri tespit ederek, çözüm yollarını konuştu.

Memurların kalacak yerleri yok

İlçe halkı ve esnafı ile bir araya gelen parti yetkilileri adına açıklama yapan İl Başkanı Av.Mehmet Kangal; "İlçe ziyaretleri kapsamında bu hafta gerçekleştirmiş olduğumuz Maden ziyaretimizde, vatandaşımızın İlçe ile ilgili kaygılarının gitgide arttığını ve geleceğe dair umutlarının tükendiğini gördük. Öncelikle dile getirilen ilk şikayet, yetkili makamların ilçeyi gözden çıkarmış oldukları, geri kalmışlığı gidermek adına hiçbir adımın atılmadığı, bu şekilde devam etmesi halinde kimsenin ilçede kalmayacağı yönünde olmuştur. Yıllardır devam eden konut probleminin hâlâ çözülemediği, ilçe halkının ve özellikle memur kesiminin kalacak bir yer bulamadıkları için mecburen ilçe dışında kaldıklarını, bunun da ilçe ekonomisine büyük zarar verdiği belirtilmiştir. Konut problemi ile doğru orantılı olarak ilçe nüfusunun sürelik düşüş göstermesi nedeni ile esnafımız günlük siftah bile yapamadıklarından yakınmaktadırlar. Yine bağlantı yollarının ve köprülerin tamamlanmamış olması nedeni ile ilçeye girişlerin zorlaşması da , insan hareketliliğini azaltmış, bu sebeple de esnaf olumsuz etkilenmiştir"dedi.

Atıklar temizlenmemektedir

Diğer taraftan yıllar önce kayma probleminden dolayı evlerin boşaltılması gerektiği vatandaşa bildirilmiş, ancak bunun ikamesi olarak kendilerine bir çözüm yolu sunulmadığnı dile getiren Kangal, "İlçe halkının büyük bir kısmı, yaşanan kayma olayının maden işletmesinin atıklarından kaynaklı olduğunu ve halen bu atıkların temizlenmediginden şikayetçilerdir. Yıllardır oyalama yolu ile ertelenen bu mesele, halen çözüm beklemektedir. 

Genel itibarı ile bakacak olursak, kadim bir ilçemiz olan Maden , tarih boyunca bir çok medeniyete şahitlik etmiş, öncelerde vilayet statüsü kazanmış , bir çok bölgenin kesişme noktası konumunda olan önemli bir yerleşim merkezidir. Ancak üzülerek söylemek gerekir ki gelinen aşama itibari ile , bu tarihi izler silinmek üzere. Uzun yıllardır kendi kaderine terk edilmiş olan ilçe , artık tüketme noktasına gelmiştir. Bir an önce etkili çözümlerin üretilememesi durumunda artık umudu tükenme seviyesine gelen ilçe halkı çareyi ilçeyi terketmekte bulacaktır. Biz buradan dikkatleri ilçe üzerine çekmek istiyoruz ve bir an önce acil eylem planları oluşturulmasını bekliyoruz.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum