Mesai içerisinde memurların milletvekillerinin neden yanındalar...?

Dilek, "Mesai saatleri içerisinde görevde olması gerekirken görevlilerin siyasetçilerle beraber köy köy, belde belde, belediye belediye gezmesi vatandaşın kurumda beklemesine, perişan olmasına neden oluyor"

Mesai içerisinde memurların milletvekillerinin neden yanındalar...?
06 Ağustos 2021 - 16:22 - Güncelleme: 20 Ağustos 2021 - 08:12
MHP İl Genel Meclis üyesinden Ak Parti Milletvekiline tepki. Milletvekili Demirbağ’ın kurum müdürlerini mesai saati içerisinde toplantı düzenlemesi MHP’li Meclis Üyesi Dilek tarafından eleştirildi. Dilek Ağustos ayı meclis toplantısının son gününde Vali’ye  Yırık’ada çağrıda bulunarak Mesai saatleri içerisinde bu arkadaşlar ya devlet dairesinde görevlerini yapmaları yada siyasetçi ile beraber gidiyorsa ona göre bir çare üretilmesini istedi.
Dilek yaptığı konuşmada şöyle konuştu; “ Bu ay görevimiz gereği tam gün kurumda bulunmak durumunda olduk. Bu süreç içerisinde bazı eksiklikleri olduğunu gördük. Onları paylaşma istiyorum. Bunu da söylerken şahıslarla, kişilerle problemimiz yok. Bu hafta içerisinde bazı birim müdürleri, genel sekreter yardımcıları mesai saati içerisinde siyasetçilerle beraber miting demeyelim de o havada köylerde şurada burada toplanıyorlar. Vatandaş burada, arkadaşların siyasi tercihlerine siyasetçilerin peşine gitmelerine beraber çalışmalarına ben rahatsızlık duymuyorum. Bizi ilgilendiren yönü mesai saatleri içerisinde bu arkadaşlar görevde olması gerekirken siyasetçilerle beraber köy köy, belde belde, belediye belediye geziyorlar. Buda mesai içerisinde olduğundan haliyle vatandaşın kurumda beklemesine, perişan olmasına neden oluyor. Bir tek genel sekreter kurumda kalıyor. Genel sekreterde vilayetten ve başka yerlerde çağrılınca muhatap olacak kimse bulamıyor. Yatırımcı daire müdürleri siyasetçilerle beraber gezdiği için sıkıntılar yaşanıyor. Ben Vali’ye sesleniyorum. Mesai saatleri içerisinde bu arkadaşlar ya devlet dairesinde görevlerini yapmaları yada siyasetçi ile beraber gidiyorsa ona göre bir çare üretilmeli. Bu konudaki hassasiyetimiz bellidir. Devlet böyle işlemez. Memurlar siyasetçilerle beraber gidiyorsa bazen bakıyoruz programlara yanlış işler yapılıyor. Bunlara hassasiyet gösterilirse memnun oluruz”dedi.   
 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
      
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum