Önümüzdeki dönemlerde üç rakamlı enflasyon rakamlarını görebiliriz.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ülkede yaşanan ekonomik olumsuzluklara karşı gerekli önlemlerin alınmaması durumunda ülkenin hiperenflasyon ile karşı karşıya kalacağını, bununda çok olumsuzlukları beraberinde getireceğini belirterek bunlardan kurtulmamız için dövizin düşmesi TL’nin değer bulması gerekir. Aksi takdirde üç rakamlı enflasyon rakamları görebiliriz uyarısını yaptı

Önümüzdeki dönemlerde üç rakamlı enflasyon rakamlarını görebiliriz.
28 Kasım 2021 - 15:47 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 13:21
Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığınca düzenlenen bazı toplantılara katılma ve vatandaşlar ile buluşma etkinliğine katılmak üzere Elazığ’a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı  Erbakan, “Ülkenin kaynakları üretime değil de faize ve yandaşlara kullandırılması nedeniyle bugün kur tablo ile karşı karşıyayız. Biz bu konuda nelerin yapılması gerektiğini biliyoruz. Hazırladığımız projeler ile iktidara geldiğimizde bu olumsuzlukları giderecek çalışmaları yapacağız. Ülkenin çalışan nüfusuna baktığımız da Asgari ücretli açlık sınırının altında, memurlar yoksulluk sınırının altında. Sanayici ve üreticilerin problemleri had safhada. Bunların çözümü bizde” dedi.

TL güçlendirilmez ise üç rakamlı enflasyon rakamları görebiliriz

Ekonomide döviz kurunun böyle gittiği takdirde ileriki yıllarda üç haneli enflasyon rakamlardan bahsedileceğini vurgulayan Dr. Erbakan; “Hükümet yeni bir ekonomi model deniyorlar. Bu ekonomik modelin birincisi ihracatı artırarak dövizi düşürme beklentisi. İkincisi ihracat artığında otomatik olarak ithalatın artmak zorunda. Türkiye’den ihraç edilen ürünlerin %82 ni ithal ürünlerden oluşmaktadır. Benim ülkemde ihracatın kg fiyatı bir dolar. Sen aslında tabiri caizse çöp ihraç ediyorsun. Kore ve Japonya’nın kg başına ihracatı kırk dolar, elli dolar, altmış dolar, senin kg başına ihracatın bir dolar. Sen ihracatını artırsan dahi üretim tesisleri sıkıntı yaşayacak 450 milyar dolar dış borcumuz var. Yap işlet devret modeli ile döviz kuru üzerinden 9’tl den 12’tl geldiğinde bu ülkenin üzerine 2 trilyona yakın bir yük binmiş oldu Üçüncüsü ise bu döviz bu şekilde artmaya devam ederse önümüzdeki yıllar üç haneli %100- 150 oranlarda enflasyon rakamlarından bahsedeceğiz. Afrika’daki ülkeler gibi oluruz. Bunlardan kurtulmamız için dövizin düşmesi TL’nin değer bulması gerekir.    
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum