Reklam

PERİLER İÇ SAHA MAÇLARINI ANKARA'DA OYNAYACAK

İlimizde yaşanan deprem nedeniyle İlimiz Bayan Basketbol takımı ligden çekilmeyi düşünüyordu. Spor Bakanlığı doğu da tek takım ve başarılı performasından dolayı desteklerle İç saha karşılaşmalarını Ankara’da oynanmasına karar verdi

PERİLER İÇ SAHA MAÇLARINI ANKARA'DA OYNAYACAK
11 Şubat 2020 - 10:27 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 15:21

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Liginde Periler iç saha karşılaşmalarını Ankara’da oynayacaklar. 24 Ocak 2020 Cuma günü saat 20:55’te merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetinde deprem meydana gelmiş, yaşanan deprem ve akabinde devam eden artçı depremler nedeni ile şehirde ağır maddi ve manevi hasarlar oluşmuştur. Meydana gelen deprem ve artçıların gerek şehirde gerekse sporcular üzerinde oluşturduğu psikolojik travma nedeni ile sporcular şehirden ayrılmışlardır. Bu şartlar altında depremin oluşturduğu ağır yıkımda göz önüne alındığında sportif organizasyonumuzun devam ettirilmesinin mümkün olmaması nedeni ile Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde görüşmeler başlatılmıştı.
Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübünden yapılan açıklamada; “Yapılan görüşmeler neticesinde Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden doğudaki tek takım olmamız ve ligde ilk yılı olmasına rağmen ortaya konulan başarıdan dolayı takımın ligde mücadelesine  devam edebilmesi adına Türkiye Basketbol Federasyonumuzca yürütülen çalışmalar neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ve Basketbol Federasyonumuzun ev sahipliğinde iç saha maçlarımızın Ankara'da Ankara Spor Salonunda  sezon sonuna kadar oynamasına karar verilmiştir” denildi.  
Bu konu ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonunca 10.02.2020 tarihinde; “Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Birevim Elazığ İl Özel İdare, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle, lig maçlarını Ankara’da oynamaya devam edecek.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum