Şahsi evim 350 metre kare sorgulayamazsın

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla yaşadığı tartışmalar sırasında “şahsi evim 350 metrekare” sözü yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu.

Şahsi evim 350 metre kare sorgulayamazsın
03 Mayıs 2022 - 16:03 - Güncelleme: 22 Mayıs 2022 - 19:16

24 Ocak 2020 depreminden sonra şehir genelinde yapılan konutların düşük metrekarelerde olması tartışmaları Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın 350 metrekare evde oturuyorum açıklamasının ardından yeniden başladı.

ŞAHSİ EVİM 350 METREKARE

Mustafapaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla tartışan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşlar ile konutların büyüklüğü üzerine de tartışmaya girmişti.

Şerifoğulları, “şahsi evim 350 metrekare benim şahsi evimi sorgulayamazsın” diyerek vatandaşa tepki göstermişti.

DUŞAKABİN İLE ÜLKE GÜNDEMİNE OTURMUŞTU

350 metrekare evde oturduğunu açıklayan Şerifoğulları, bayan vatandaşa “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” sözleriylede ülke gündemine oturmuştu.

SAMİMİ VE DOĞAL DİYALOĞ DEMİŞTİ

Mustafapaşa Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile sert tartışmalara giren Şerifoğulları, CHP İl başkanı Çağlar Duran’ın “ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı önce o ablamızdan daha sonra da tüm halkımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.’’ Sözlerine karşılık yaptığı basın açıklamasında ise, “bir hanım kardeşimizle gayet samimi ve doğal diyaloğumuzdan hareketle bizim üstenci olduğumuzu ve vatandaşımızı hor ve hakir gördüğümüzü iddia ediyor. Biz hiçbir zaman, hiçbir vatandaşımızı hor ve hakir görmedik, görmeyiz.” demişti.

BU ÜSTENCİLİK DEĞİL DE NE?

Evlerinin küçük olduğunu ifade edene vatandaşlara “şahsi evim 350 metrekare şahsi evimi sorgulayamazsın”şeklinde ifadeler kullanan Şerifoğulları her ne kadar samimi bir sohbet olduğunu ifade etse de vatandaşların konutlarla ilgili olumsuzlukları dile getiren tepkileri karşısında sert bir üslup kullandığı görüntülerde açık bir şekilde görüldü.

Görüntüler ile ilgili konuşan vatandaşlar ise ”insanlar evlerinin küçüklüğünden,eksikliklerinden bahsederken belediye başkanının kendi evim 350 metrekare demesi insanlara tepeden bakma,onları hakir görme değil de nedir?Başkanın bu sözleri zaten perişan olan insanların yaralarının depreşmesinden başka bir şeye sebep olmamış ve yapılan onca hizmet unutturulmuştur”dediler.

OTURDUĞU EV HAKİKATEN 350 METREKAREMİ?

Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın oturduğu evin ailesi tarafından yaptırıldığı ve babası Ali Şerifoğulları’nın Ak Parti Elazığ İl Başkanı olduğu dönemde yapılan imar tadilatı nedeniyle şikayet konusu olduğu kamuoyu tarafından biliniyor.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum