Siyasi korku ile görüntü vermek istemediler

CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, elaziginsesi.webtv’de gündemi değerlendirdi. Duran; İBB tarafından 70 milyona yakın bir projeyi yapmaya gelen kişiye siz eğer sahip çıkmazsanız, bunla ilgili bir duruş sergilemezseniz, sizin yaptığınız bir yanlıştır, hatadır. Bu iş sadece sekiz köşe şapka takmakla olmuyor. Etrafındaki her bir köşenin hakkını vereceksin dedi.

Siyasi korku ile görüntü vermek istemediler
23 Ekim 2021 - 19:52 - Güncelleme: 11 Kasım 2021 - 23:53
İstanbul Belediye Başkanı İmam Ekremoğlu’nun İlimizi yaptığı ziyaret sürecinde Ak Parti Belediye Başkanı ve Vali’nin randevu verilmemesi eleştirildi. Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, 70 milyona yakın bir projeyi yapmaya gelen kişiye siz eğer sahip çıkmazsanız, bunla ilgili bir duruş sergilemezseniz, sizin yaptığınız bir yanlıştır hatadır. Bu iş sadece sekiz köşe şapka takmakla olmuyor. Etrafındaki her bir köşenin hakkını vereceksin dedi.

Son artışlarla maliyet 70 milyona bulacak
Şehrinize bir İlin büyük Belediye başkanı geliyor ve gelişinin sebebi de öyle turistik bir gezide değil  şehrinize değer katma sağlayacak büyük bir proje. Bahsettiğimiz proje okul bazında Elazığ’ın en büyük projesi olduğunu belirten CHP İl Başkanı Duran; “70 milyona yakın bir proje.  Böyle bir projeyi yapmaya gelen kişi size eğer sahip çıkmazsanız. Bunla ilgili bir duruş sergilemezseniz, bu sizin yaptığınız bir yanlıştır, hatadır. Onu bir kenara bırakacağım. Hatırlar mısınız bundan birkaç ay önce Sadettin Saral yanlış hatırlamıyorsam tren garının alt tarafında bir kapalı spor salonu yaptı. Kim vardı o toplantıda sadece yardımcılar vardı. Toplantı bittikten sonra kim kaldı, kimse kalmadı. Yani sizin şehrinize gelmiş kişi kapalı spor salonu yapan kişi yemeğe bile götürmeyen hadi götürmeyin yemeğe giderken eşlik edecek devlet erkânından ne belediye ne de valilik kısmından bir tek kişi yanında yoktu.

Sen; Elazığ’lı değilsin, Elazığ’a hizmet etmiyorsun
Bu yaklaşımın gerek sayın Ekrem İmamoğlu’nun gelişiyle alakalı gerekse Sadettin beyin gelişiyle alakalı tek sebebin ikinsin de de görüntü vermek istememelerinden kaynakladığını ifade eden Duran: “Yarın öbür gün aleyhimize kullanılır. Biri Cumhuriyet Halk Partili  Belediye Başkanı ötekisi bize uzak bir kesimden gelen siyasi, iş görüşü açısından görüntü vermemek, bunda en büyük sıkıntı siyasi korku.

Yarın öbür gün önümüze gelir ya önünüze gelirde, birazda bu işi vicdan boyutu var. O zaman şu sonuç çıkar. Sen gerçek kimliğini Elazığ’ın olması gerektiğini, bir Elazığlının gösterebileceği nezaketi, misafir perverliği göstermek yerine sen Ak partinin gücünü göstermeyi tercih ediyorsan, ben senin Elazığlı olduğunu tartışırım.

Veya Elazığ’a hizmetini tartışırım. Senin yaptığın sadece reklam, birilerine reklam, birilerine gösteriş, bu dediğimde siyasi partinin genel merkezi gösteriş yapıyorsun. Ondan sonrada çıkıp Elazığlıyım deme hakkını uygun görmüyorum. Bu iş sadece sekiz köşe şapka takmakla olmuyor. Şapkanın etrafındaki her bir köşenin hakkını verebileceksen bunları yap. Eğer veremiyorsan da bunda sonra onu kullanma.

De arkadaş Ak partinin memuruyum. Düşünsenize sizin şehrinize ciddi bir yatırım geliyor. Siz, bunu sahiplenmek veya bununla ilgili en azından nezaket gösterme ihtiyacı bile hissetmiyorsunuz”KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum