Reklam
Reklam

Türkiye ciddi bir krizin eşiğinde

Babacan; "Türkiye’nin büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyleyen Babacan, “Bu sorunlar gittikçe büyüyor. Bu problemlerin çözümünün olmadığını, mevcut yönetimle bu problemlerin çözümünün olmayacağına kanaat getirdiğimiz için yeni bir siyasi hareketle yolumuza devam ediyoruz.”

Türkiye ciddi bir krizin eşiğinde
15 Kasım 2020 - 19:15 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 07:13

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1’inci Olağan İl kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Babacan, kongre öncesinde Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem nedeniyle evleri hasar gören vatandaşlar için kurulan konteyner kentleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip, sorunları ve talepleri dinledi.

Daha sonra kongrenin gerçekleştirileceği otele geçen DEVA Partisi Genel Başkan Babacan, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle görüştü. STK yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Babacan, partisinin çalışmaları ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyleyen Babacan, “Bu sorunlar gittikçe büyüyor. Bu problemlerin çözümünün olmadığını, mevcut yönetimle bu problemlerin çözümünün olmayacağına kanaat getirdiğimiz için yeni bir siyasi hareketle yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

“BİR KRİZİN İÇERİSİNDEYİZ”

Ülkenin en önemli sorunlarının başında adalet ve ekonomiyle ilgili sıkıntıların geldiğini belirten Babacan, “Hem yargıyla hem de genel anlamda adaletin tesisi anlamında sıkıntılar var. Fırsat eşitliliğinin olmaması, Yine özgürlüklerle alakalı ciddi sıkıntılarımız var. Temel haklarla ilgili sorunlar var.

Bütün bu problemlerin yanında bir de ekonomi yönetimiyle ilgili sıkıntıları eklediğimizde ülkemiz nereden baksanız son iki yıldır ciddi bir krizin içerisine girmiş durumda. İşsizlik şuanda en büyük sorunumuz.

Ekonomiyle ilgili konulara baktığımızda şimdiye kadar görülmemiş oranda yüksek işsizlik maalesef ülkenin dört bir tarafında tüm vatandaşlarımızı etkiliyor. Özellikle de gençlerimizi etkiliyor. Hayat pahalılığı başka bir sorun. Bir devletin açıkladığı resmi enflasyon rakamları var bir de çarşı pazarın gerçek enflasyonu var.

Özellikle sabit gelirli vatandaşlarımız gelirlerini sadece devletin açıkladığı enflasyon kadar arttırıyor fakat çarşı pazarın enflasyonu çok daha yüksek. Dolayısıyla gelir reel olarak düşüyor ve satın alma düşüyor.” diye konuştu.

“DÜRÜST  KADROLARA İHTİYAÇ VAR”

Sorunların çözülmesi için dürüst ve işin ehli kadroların oluşturulması gerektiğini ifade eden DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, “Karar alma mekanizmalarını mutlaka istişare ile yapılması gerekiyor. Anayasaya, yasalara, hukuka kendini bağlı hisseden bir yönetim anlayışı olması gerekiyor. Bunlar olmayınca da sorunlar çoğalıyor.

İnsanlarımız daha özgür, daha adil bir ülke görmek istiyor. İşte biz de bu ortak payda insanlarımızı buluşturup hedeflediğimiz Türkiye’ye doğru yürümek istiyoruz.” diye konuştu ifadesini kullandı.
Konuşmalardan sonra İl Başkanlığı seçimlerine geçildi. Tek listeyle girilen seçimde, il başkanlığına Murat Dağhan seçilirken, Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına Nihal Çiçek Aydın, Gençlik Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına ise Devran Dilan Elmacı seçildi. 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ   
 


Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum