"Umut Elazığ" Projesinde fanteziye gerek yok…

Elazığ Belediyesinin vizyon projesi olarak lanse ettiği “Umut Elazığ” projesini macera ve fanteziye bağlandığı ileri sürüldü. Yeniden Refah Partisi il Başkanı Av. Erhun Karakuş, Belediyenin müteahhitliğe soyunmaması gerektiğini iki üç senede elde edecek geliri 6 ay içerisinde kasasına koyabileceğini ifade ederek, Abdullahpaşa’daki konutları mutabakat imzalamışsınız konut sahipleri ile bir buçuk yıldır halen daha değil temeline başlamak, ihale sözleşme bile imzalamamışsınız dedi

"Umut Elazığ" Projesinde fanteziye gerek yok…
11 Temmuz 2021 - 16:27 - Güncelleme: 20 Temmuz 2021 - 08:40
Elazığ Belediyesinin vizyon projesi olarak lanse ettiği “Umut Elazığ” projesini macera ve fanteziye bağlandığı ileri sürüldü.
elaziginsesi.webtv de gündeme değerlendiren Yeniden Refah Partisi il Başkanı Av. Erhun Karakuş, Belediyenin müteahhitliğe soyunmaması gerektiğini iki üç senede elde edecek geliri 6 ay içerisinde kasasına koyabileceğini vurgulayarak proje hakkında şöyle konuştu
“Proje çağın gerekliğine uygundur veya değildir. Proje yapıldığında gerçekten güzel bir mahalle ortaya çıkar mı çıkmaz mı? Ben işi o tarafında değilim. 460 adet villadan bahsediliyor. Hatta hepsi villaydı. Sonradan duyduğumuza göre iki, üç katlı apartmanlarda üç beş tane eklemişler ki, sadece zengine değil, orta ve az gelirli insanımızda orada mülk sahibi olabilsin. Biz, Elazığ’ın hepsini kucaklıyoruz mantığı ile bir algı yaratmak için. Öyle bir projeye döndü” dedi

Belediye başkanı diyor ki; Ben EBUAş üzerinden inşaatçıyım. Kalıpçıyı da tanırım, parkeciyi de tanırım. Tamam tanırsın da, 460 tane villayı yaptınız. Bu günkü şartlarda 1,5 milyona sattınız diyelim. Ortalama 690-700 milyona yakın bir geliriniz olacak. Tabii kalıpçı, tuğlacı sizin hayrına çalışmayacak. Buraya bir maliyet ödeyeceksiniz. İşçilikte ödeyeceksiniz. Bir gideriniz olacak. Fazlası giderde, belediyenin menfaatini düşünerek yarısı gittiği zaman 350 milyon belediyeye para kalır mı? kalır.
Burada eğer amaç birinci öncelikle Elazığ belediyesine nakti girişi sağlamak olsaydı. Hiç fantaziye gerek yok. Kendinizi iki buçuk yıl villanın inşaatı ile yormanıza gerek yok. 600 bin dönüm muazzam bir arazi var. Oranın yolu, parkı, yeşil alan, ticari alanı ayırırsınız. Ortalama 100 dönümü gider. Geriye 500 dönüm kalır. 500 dönümü villa arazisi şeklinde biner dönüm parseller halinde yaptığınız zaman baba oğluna 600-700 bin liradan aşağı vermez. Projelendirme satış. Altı ay içerisinde 500 adet parsel 600 bin liradan bile gitse 300 milyon tl para belediyenin kasasında. Bu yüzden fantaziye gerek yok.
Efendim biz gelir elde edeceğiz de borcumuzu bitireceğiz de amaç oysa gel bunu yap. Herkes kendi işini yapsın. Sen belediyecisin. Villa, emlakçılık yapmakla bu işler olmaz” şeklinde konuştu.


Abdullahpaşa’lı 1,5 yıldır evini bekliyor
Belediye Başkanının muazzam bir şehir yaratacağım dediğini ifade eden Karakuş, “Depremzede Abdullahpaşa konutlarını bir buçuk yıldır hala yapamadılar. Siz daha önünüzdeki bir işi beceremediniz ki devasa projelere soyunuyorsunuz.  Diyor ki; ben müteahhitle anlaşırım. Arsa sahibinden çok para çıkar. Veyahutta belediyeni yükü çok ağır olur. Sen belediyenin yükü ağır olmasın diye bir buçuk yıldır Abdullahpaşa’daki depremzedeleri bekletiyorsun. Belediyenin sırtına yük olacak. 350-400 milyon yük olacak bir yatırımın içine giriyorsun. Var mı paran varsa Abdullahpaşa’daki konutları yap teslim et o zaman. Bunları kötü bir karnesi var. Siz Abdullahpaşa’daki konutları mutabakat imzalamışsınız konut sahipleri ile bir buçuk yıldır halen daha değil temeline başlamak, ihale sözleşme bile imzalamamışsınız. Bunu yapmadan böyle maceralara girmenin bir anlamı yok. Umut Elazığ diye çok güzel bir projeymiş. Uçuşa geçecekmiş, gibi bir algıdan kimse kimseye pazarlama yapmasın.

Bu yolu tercih etmesini macera ve fanteziye bağladı. Buradaki müteahhitlik işlemlerine zaten mevcut iktidar ihale lafını duyduğu zaman kendini kaybediyor. Biz ona bağlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum