Yıkım iddialarının üzeri sessiz kalınarak kapatılmak mı isteniyor

İlimizde gündemi bir hayli meşgul eden yıkım ihaleleri konusuna siyasiler açıklamalarla rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi. Bu açıklamalarla beraber muhalefet konuyu yargıya taşıyarak suç duyurusunda bulunmuştu. Ak Parti İl Başkanı da vicdanen rahatsızım diyerek neden soruşturma açılmıyor? sorusu karşısında ben hatırlamak makamıyım diye yanıtlamıştı. Başkan Yıldırım Ak Partiye bedel ödeten yetkililer hakkında, Vali Yırık'a soruşturma açıp açmadığını hatırlattı mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor

Yıkım iddialarının üzeri sessiz kalınarak kapatılmak mı isteniyor
27 Eylül 2021 - 12:39 - Güncelleme: 02 Ekim 2021 - 22:56
İlimizde 24 ocak depremi sonrası kamu kurumları yıkım ihalelerinde yandaşa peşkeş çekilmesi gündemi bir hayli sarsmış medyaya yansıyan belgeler sonrası Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş konuyu yargıya taşımıştı.

Konu gündemde olmasına rağmen Vali Yırık sessizliğini korumuş, Ak Parti Milletvekilleri rahatsızlıklarını dile getirmiş, Ak Parti İl Başkanı Yıldırım katıldığı bir televizyon programında vicdanen rahatsız olduğunu ifade etmişti.

Hatta; Yıldırım, Toplumda en ufak bir olumsuzluk birey, kurum yetkililer tarafından yapılmış olmasının bedeli Ak Partiye ödetiliyor. Ya da ödetilmeye çalışılıyor. Ben defalarca Sayın Vekillerim ile birlikte Belediye başkanında olduğu bir toplantıda Sayın Valimizin de olduğu farklı zamanlarda farklı kişilere ısrarla söylediğimiz yıkım ihalelerin şeffaf bir şekilde yapılıp kimseyi makamınızı da, siyasi aktörlerimizi de zan altında bırakmamak üzere şeffaf bir ihale biçimi yapın. Vicdanen rahat değilim. Olmayacağım. Çünkü insanların aklı ile dalga geçemem ki” sözleri dikkat çekmişti.

Medyaya yayınlanan belgelere rağmen ilgili kurumların haberi olmadan gerçekleştirilen Mehmet Akif Ersoy lisesinin yıkım ihalesi ve Baskil Yatılı bölge okulunun yıkım ihalesinde demirbaş malzemelerinin ihalesinde oluşan kamu zararı ile ilgili  yetkililer hakkında işlem yapılıp yapılmadığı henüz açıklanmaması manidar karşılanıyor.

Ak Parti İl Başkanı Yıldırım programda ben hesap sorucu makamda değilim. Ben bazı şeyleri hatırlatmak ve ona götürmek noktasındaki bir durumdayım demişti. Şimdi merak edilen yıkımlarla ilgili devleti zarara uğratan ve Ak Partiye bedel ödetenler hakkında Vali Yırık’a soruşturma açıp açmadığını hatırlattı mı? Sorunun yanıtını kamuoyu bekliyor

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum