Yolun onarılması için kazaların yaşanması mı gerekir?

Sivrice ilçesini Gezin’e bağlayan sahil yolu tehlike saçıyor. 2009 yılında hizmete açılan Sivrice’yi, Gezin’e bağlayan sahil yolu aşınmalar nedeniyle tehlikeye davetiye çıkarıyor

Yolun onarılması için kazaların yaşanması mı gerekir?
10 Haziran 2021 - 13:37 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 - 12:11
Sivrice ilçesini Gezin’e bağlayan sahil yolu tehlike saçıyor. 2009 yılında hizmete açılan Sivrice’yi, Gezin’e bağlayan sahil yolunun zaman içerisinde yolun aşınması ile belirli bölgelerde tek şeride düştüğü görülüyor.


Özel İdaresinin yapım programında yer alan Sivrice Güney Sahil Yolu projesi 2009 yılında planlamış ve11 Adet.muhtelif ebatlardaki menfezin yapım işi  393.679,00 TL yaklaşık maliyete gerçekleştirilmişti. Aradan geçen süre içerisinde yol zamanla aşınmaya uğrayan yol tedbirler ihmal edilince tehlikeli hale geldi. Yol üzerinde uyarıcı levhaların konulduğu gözlemlense de özellikle gece yolun tek şeriden düşmesi tehlikeye zemin hazırlıyor. Birkaç defa Sürek yolu ile ilgili sorunn İl Genel Meclis gündemine gelmesine rağmen dikkate alınmadığı görüldü .Öyle ki yolun aşınması nedeniyle tek şeride düşen yol tehlike saçmaya başladı. Yazın gelmesi ile birlikte hareketli bir trafiğin yaşandığı yolun ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Akıllara yolun yapılması için bir kaza ve can kaybının mı? yaşanması gerekiyor? Sorusu geliyor .

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum