Yüz Tl'lik zam, ikrammış gibi sunuluyor

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, gündemi değerlendirdi. Or, kapanma sürecinde İlimizde esnafın sıkıntı yaşayacağını vurgularken emekliye ödenen 100 Tl lik zammı ise ikram gibi sunduğunu söyledi. Or, Esnaf ve emekliler için TBMM verdikleri önergeleri ise Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin oyları ile ret edilmiştir dedi

Yüz Tl'lik zam, ikrammış gibi sunuluyor
30 Nisan 2021 - 13:05 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 12:15
Ülkemiz ne yazık ki yapılan kalabalık AK Parti kongrelerinin ve uyulmayan kuralların olumsuz neticesi olarak Pandemi virüsünün pik yaptığı bir sürece girdiğini vurgulayan İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or,   Hükümetin almış olduğu gecikmeli tam kapanma kararından dolayı ne yazık ki, ülkemizi  ekonomik anlamda yine darboğaza sürüklendiğini söyledi. Gündemle ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Or, “Üç hafta boyunca yaşanacak tam kapanmada, insanlarımız destek paketi alamadıkları gibi esnaflarımızda mağdur durumda bırakılmıştır. Deprem şehri olan ilimizde,  özellikle geri ödemeli kredilerin başlaması ile halkımız kara  kara düşünmektedir. Yine vergi ödemelerinin ötelenmesi ve kredilerin geri ödemesinin ya durdurulması veyahut ta belirli zaman dilimine yayılarak ilerleyen tarihlerde olması  insanımız için önem arz etmektedir” dedi.

Ülkemizde çek ödemeleri bulunan esnafımızdan tutunda,  fatura günü gelip tam kapanmadan dolayı ödeme yapamayan vatandaşımıza kadar, bu süreçte ciddi anlamda sıkıntı yaşanacağını dile getiren or, “Piyasalarda ise, bu durumun olumsuz tabloları ne yazık ki ekonomimize yansıyacaktır. Kapanma kararı gecikmeli ve yerinde bir karar olup bunun vatandaşımıza getireceği sıkıntıları bertaraf etmek için, verilecek olan  ‘’Ekonomik Destek’’ paketinin bir an önce hayata geçirilmesi gerekirken,  hükümetimiz tarafından vatandaşımıza adeta ‘’başınızın çaresine bakın’’ denilerek sorunlarla baş başa bırakıldığını belirtti

Yüz Tl'lik zam, ikrammış gibi sunuluyor
Tüm bunlar yetmezmiş gibi, emeklilerimize verilen bayram ikramiyesi ise artan faiz ve zamlardan dolayı erime noktasına geldiğini ifade eden Or; “Fakat hükümetimiz ne acıdır ki 100 Tl’lik komik ve seyyanen zammı emeklimize ikram gibi sunmuştur. Emeklimiz bu ikramiyenin her yıl belirli oranlarda artırılmasını istemektedir. Oysa ki; bu istek ve talepleri yıllarca devletimize hizmet etmiş emeklimizin en doğal hakkıdır. İçinde bulunduğumuz süreç iyi yönetilemeyen ekonomimizin, ve gelir kaynaklarımızın savurganlığının acı bir bilançosudur. Dinimizde günah ve israf olan savurganlık Ak Parti döneminde en üst seviyeye çıkmış, yerli kaynaklarımız ve tarım arazilerimiz ile yeraltı kaynaklarımız  bilinçli ve tutumlu bir şekilde kullanılmamıştır. Ülkemizdeki varlık fonları ise iyi bir şekilde yönetilmediği için buharlaşan paraların(128 MİLYAR DOLAR) nerelere aktarıldığı açıklanamamıştır. TBMM’ne İYİ Parti olarak dar gelirli vatandaşlarımız ve esnaflarımız için verdiğimiz destek teklifimiz hangi mantık ve akılla Cumhur ittifakının iki ortağı AKP ve MHP oylarıyla  reddedilmiştir, bunu da anlamak mümkün değildir. Bu teklifimizin reddedilmesini de halkımızın vicdanına ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
Biz İYİ Parti olarak diyoruz ki; ekonomik sıkıntılardan ve kutuplaştırılmaktan tutunda, bir çok sorunlarımıza varıncaya kadar, ülkemizin problemlerinin çözüme kavuşturulması ve  halkımızın refah içinde yaşaması için, gelecek nesillerimize güzel bir Türkiye bırakmak adına halkımız  seçimde  sandıkta  en güzel cevabı verecektir”


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum