Elazığ Basın Müzesi ve Elazığ Musiki Müzesi'nde çalışmalar devam ediyor.

Elazığ Belediyesinin yürüttüğü “Müzeler Şehri Elazığ” projesi kapsamında Elazığ Basın Müzesi ve Elazığ Musiki Müzesi’nde yapılan çalışmaları devam ediyor.

Elazığ Basın Müzesi ve Elazığ Musiki Müzesi'nde çalışmalar devam ediyor.
26 Kasım 2021 - 15:48 - Güncelleme: 26 Kasım 2021 - 22:24

Elazığ Belediyesinin yürürttüğü “Müzeler Şehri Elazığ” projesi kapsamında Elazığ Basın Müzesi ve Elazığ Musiki Müzesi’nde yapılan çalışmaları devam ediyor.

Harput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sağir Müftü Konağı'nda açılacak Elazığ Basın Müzesi'nde devam eden tefrişat çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğullarına Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Haykır, Metal Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Rüstem Kadri Septioğlu da eşlik etti.

Heyet daha sonra Harput Konağı’nın bir bölümünde oluşturulacak Musiki Müzesi’nin iç tasarımına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu. 
Başkan Şerifoğulları; 1800’lü yıllarda inşa edilen Harput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sağir Müftü Konağı’nda hizmete sunacağımız Basın Müzesi, köklü bir geçmişe sahip yerel basınımızın tarihine ışık tutacak. Harput Konağı’nın bir bölümünde ise Türk Musikisi’nde istisnai bir yere sahip olan Harput Musiki Müzesi oluşturulmasına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarımız devam ediyor. ” diye konuştu.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 
 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum